Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR – liga družstev 3.12.2022

První prosincový víkend byl věnován Mistrovství ČR družstev ve sportovní gymnastice žen, které se již tradičně konalo v Ostravě. Náš oddíl mel na těchto závodech dvojnásobné zastoupení. Jednak soutěžilo družstvo v I. lize a také družstvo v II. lize.

Družstvo I.ligy ve složení Eliška Zralá, Tereza Hurtová, Maria Kravčuk, Patricie Makovičková bylo doplněnou hostující závodnicí z SK Hradčany Annou Tatíčkovou, která nahradila zraněnou litvínovskou gymnastku Denisu Chaloupkovou, odcestovalo do daleké Ostravy již v pátek, aby mohlo nastoupit na svůj závod v sobotu ráno. Jejich společné úsilí bylo oceněno celkovou známkou 126,734 b., a tento bodový výsledek zajistil litvínovskému družstvu 3. místo. Díky svému výkonu si děvčata zajistila místo i pro MČR družstev pro rok 2023.

Během soboty se do ostravské sportovní haly vydalo i družstvo II.ligy ve složení Natálie Marie Ulrychová, Eliška Buršová, Agáta Harantová, Ella Pantučková. Konkurence v tomto závodě byla o poznání vyšší než-li v závodě I. ligy, ale děvčata se držela. I zde naše děvčata bojovala o přímý postup pro příští rok pro Ústecký kraj, ale bohužel nevyvarovala se několika chyb a tak jejich společný výsledek v podobě 118,116 bodů zajistilo děvčatům 17. místo.

V pozdních odpoledních hodinách odcestovaly naše gymnastky společně zpět domů. Vyčerpané, ale spokojené se vrátily ve večerních hodinách domů a věděly, že tímto účastí na tomto významném závodě jejich další sportovní rok byl ukončen.

Do dalšího sportovního roku přejeme děvčatům, trenérům a všem, kteří se na organizaci a fungování klubu podílí, alespoň tak dobré výsledky, jako byly ty letošní.