Jdi na obsah Jdi na menu

Grand Prix Věry Čáslavské 12.11.2022

Odkaz Věry Čáslavské, jedné z největších českých sportovních legend v historii, ožil počátkem listopadu v brněnské hale TJ Sokol Brno. Grand Prix Věry Čáslavské je nový mezinárodní závod ve sportovní gymnastice pro juniorské i seniorské kategorie mužů i žen. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 13 států a Česká republika měla rovnou dvě želízka v ohni v podobě dvou juniorských družstev.

Členkou družstva A byla i naše oddílová kolegyně Patricie Makovičková. Ta svým fantastickým výkonem velmi pomohla svému juniorskému družstvu, které v konkurenci 9 týmů obsadilo příčku nejvyšší a to 1. místo.

V individuálním závodě víceboje obsadila Patricie Makovičková, s celkovým počtem 47,9 bodů, fantastické 3. místo.

Na přeskoku dosáhla Patricie v kvalifikaci celkově 12,800 bodů, díky kterým postoupila do finále z prvního místa. Stejně tak výkon na kladině hodnocený 12,600 body, zajistil Patricii účast ve finále, kam postupovala z 3. místa.

Bohužel ve finále vlivem především zdravotních komplikací Páťa na vytoužená místa oceněná medailemi nedosáhla.

Přesto musíme před jejím výkonem smeknout a poděkovat jí stejně tak i jejímu trenérovi Sergeji Kargalcevovi a doufat, že už žádné zdravotní komplikace nebudou Pátě stát v její cestě za medailemi.