Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Mistrovství ČR v Třinci - kadetky - Třinec 1. - 2. 6. 2019

Mistrovství ČR v Třinci - 1. - 2. 6. 2019

dscn0361.jpg


     Je za námi náročný, dlouhý, vyčerpávající, ale krásný a velmi úspěšný závod, který je pro gymnastky i trenéry tím nejdůležitějším vyvrcholením celé jarní závodní sezóny. Kadetky Agáta, Patricie i Denisa bojovaly jako lvice a z víceboje i následných finále na jednotlivých nářadích přivezly nejen výsledky, na které může být celý KSG Litvínov pyšný, ale také několik mimořádně cenných kovů a dokonce dva tituly "Mistryně ČR". Pojďme se na jejich boj podívat více zblízka...
     Ve víceboji potvrdila Patricie Makovičková své vynikající kvalifikační předpoklady a v kategorii kadetek získala unikátní 2. místo. Stříbrnou medaili jí zajistily skvělé výsledky na všech čtyřech nářadích, z nichž na třech se probojovala do finálového závodu a ze dvou přivezla také bronzovou medaili. Patricie získala 3. místo za přeskok, 3. místo za bradla a 4. místo na kladině.
     Veliký osobní "comeback" zaznamenala Agáta Strýhalová. Po závodně vynechané jarní sezóně 2018, kdy bojovala se zraněním, které jí znemožnilo účast na všech kvalifikacích i M ČR 2018 se dokázala vrátit a poprvé nastoupila na M ČR v kategorii kadetek. Zde obhájila své kvalifikační místo z pražského závodu, umístila se na krásném 5. místě. Agáta získala ve víceboji nejvyšší bodové ohodnocení na kladině a prostných a z 1. místa postoupila do finále na obou nářadích, z 6. postupového místa pak zabojovala i ve finále na přeskoku, na němž 6. místo také obhájila. Naprostým triumfem ale bylo, když svůj vícebojařský výsledek na kladině i prostných dokázala obhájit také ve finále a pro Litvínov přivezla dvě zlaté medaile a tituly "Mistryně ČR na kladině a na prostných".
     Denisa Chaloupková předvedla též úspěšný závod, ve víceboji jednotlivkyň se umístila na lepší příčce, než se jí podařilo v obou kvalifikacích, vybojovala krásné 15. místo. Vynikajícím způsobem zabojovala na kladině, na které získala z víceboje také postup do finále. I v něm předvedla naprosto povedenou sestavu a obhájila parádní 5. nejlepší místo na M ČR.
     Děvčatům, jejich rodičům, ale především trenérům náleží obrovská gratulace a na závěr hlavní závodní sezóny samozřejmě také velikánský "DÍK" za všechno jejich snažení a nasazení.
Gratulujeme, kadetky!


Jitka Strýhalová

Fotogalerie:

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_2019%2C_Kadetky_-_Trinec_31._5._-_2._6._2019/
    

     

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář