Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Memoriál Evy Bosákové - Praha 13. 4. 2019

     img_20190413_214157.jpg

     V sobotu 13. dubna se již tradičně vypravila část KSG Litvínov do Prahy na uznávaný mezinárodní závod jednotlivkyň ve dvojboji kladina - prostná -  Memoriál Evy Bosákové. Za náš litvínovský klub se tohoto závodu, kterého se zúčastnilo množství českých i zahraničních klubů z různých států Evropy (Anglie, Nizozemí, Francie...), zúčastnilo celkem sedm děvčat. Za kategorii juniorek závodila Agáta Strýhalová a Denisa Chaloupková. Za kategorii žákyň Patricie Makovičková, Marie Natálie Ulrychová, Michaela Racíková, Tereza Hurtová a Varvara Matiunina. 

     V tomto mezinárodním závodu se soutěží o několik umístění. Vyhlašují se první tři místa v každé kategorii, první tři umístění v celkovém pořadí napříč kategoriemi, přičemž prvních deset postupových míst napříč kategoriemi také získává postup do finálového závodu na kladině a konečně se vyhlašuje pořadí finálového závodu.

     V kategorii žákyň a juniorek zabodovaly gymnastky Agáta Strýhalová s Patricií Makovičkovou, do Litvínova přivezly obrovský úspěch. Vyhrály zlato ve svých kategoriích (Agáta juniorky/Patricie žákyně), získaly první dvě postupová místa z deseti do finále na kladině (Agáta 1., Patricie 2.), aby se pak bok po boku utkaly i o dvě nejvyšší příčky ve finále a v absolutním pořadí napříč kategoriemi. Obě předvedly naprosto vyrovnaný souboj, s převahou obě vybojovaly prvenství ve svých kategoriích, ve finálovém hodnocení děvčata dělily tři desetiny, v absolutním pořadí pak pouhá desetina, v obou případech nakonec zlato brala Patricie. Do Litvínova doputoval ale i krásný bronz v kategorii juniorek, který si přivezla Denisa Chaloupková. Výherní ceny jsou v tomto závodu pro děvčata velmi zajímavé a motivační. Domů si přivezly medaile, poháry, finanční certifikáty a Patricie horské kolo za vítězství ve finále na kladině. (Blíže k závodu ostatních žákyň později - bude doplněno).

     Pražský Memoriál Evy Bosákové byl nádherný závod, který provázely silné emoce - radost, tréma, napětí, očekávání... Tyto adrenalinové a výjimečné pocity bychom však nikdy nemohli prožívat, kdybychom neměli trenéry, kteří za výsledky našich děvčat stojí. Děkujeme proto celému trenérskému týmu a zejména Martině Chaloupkové a Sergejovi Kargalcevovi, kteří se závodů pravidelně zúčastňují, ale také našim litvínovským rozhodčím Monice Vodičkové a Jarce Racíkové a všem obětavým rodičům za zajištění odvozu na závody a spolupodílení se na týmové práci, fandění i celkové atmosféře našeho klubu nejen během závodu. 

Jitka Strýhalová

Výsledky hlavního závodu ve dvojboji:

Kategorie Juniorek:

1. místo   Agáta Strýhalová

3. místo   Denisa Chaloupková

Kategorie Žákyň:

1. místo   Patricie Makovičková

10. místo Varvara Matiunina

12. místo  Michaela Racíková

14. místo  Marie Natálie Ulrychová

27. místo  Tereza Hurtová

Výsledky v absolutním pořadí napříč kategoriemi:

1. místo   Patricie Makovičková

2. místo   Agáta Strýhalová

9. místo   Denisa Chaloupková

22. místo Varvara Matiunina

26. místo Michaela Racíková

31. místo Marie Natálie Ulrychová

45. místo Tereza Hurtová

Postupové místo do finále na kladině napříč kategoriemi:

1. místo   Agáta Strýhalová

2. místo   Patricie Makovičková

Výsledky ve finále na kladině:

1. místo   Patricie Makovičková

2. místo   Agáta Strýhalová

Kompletní výsledky:

http://www.gymfed.cz/vysledky/detail/1401?kategorie=2951

Fotogalerie:

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Memorial_Evy_Bosakove_-_Praha_13._4._2019

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář