Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

IX. Hry letní olympiády dětí a mládeže 2019 - Liberec 23. - 28. 6. 2019

IX. Hry letní olympiády dětí a mládeže 2019 - Liberec 23. - 28. 6. 2019

20190624_204310.jpg


     IX. Hry letní olympiády dětí a mládeže 2019 v Liberci byly velkou parádou a tou nejkrásnější "tečkou" za mimořádně povedenou jarní závodní sezónou, který si náš klub, potažmo celý Ústecký kraj mohl přát.
     Na fotce výše můžeme vidět úžasné lympijské družstvo sportovních gymnastek Ústeckého kraje - (zleva) Patricii Makovičkovou, Agátu Strýhalovou, Denisu Chaloupkovou (Litvínov) a Clarissu Čondlouvou (Ústí nad Labem) se svými trenéry (zleva) Sergejem Kargalcevem a Stanislavem Petráčkem, kteří děvčata po celou dobu konání ODM 2019 doprovázeli.
     Olympiáda dětí a mládeže je především o radosti se sportu, ze společného setkání mnoha tisíců sportovců z nejrůznějších odvětví, o prožitcích a zážitcích, ale je to také odpovědnost jednotlivých družstev všech krajů ČR prosadit se a reprezentovat svůj kraj tak dobře, jak je to jen možné a ustát několikadenní vypětí provázené únavou i vyčerpáním. ODM se ve všech směrech podobá opravdovým Olympijským hrám a je prestiží pro každého sportovce, který se jí zúčastní, protože na ni dosáhnou jen ti nejlepší.
     Naše družstvo Ústeckého kraje si ODM nejen náramně užívalo, ale také velmi zodpovědně přistoupilo k hlavnímu i finálovému závodu, což se odrazilo na výkonu i konečném výsledku - z ODM 2019 v Liberci přivezlo družstvo našich sportovních gymnastek neuvěřitelné 2. místo v pořadí družstev ze všech 14 krajů ČR, 1. místo v individuálním pořadí napříč  závodnicemi z celé ČR (Patricie), dvě 1. místa ve finále na přeskoku (Patricie) a na bradlech (Clarissa), jedno druhé místo ve finále na kladině (Agáta) a jedno 3. místo na kladině (Patricie)!
Celkem jsme tedy vybojovali náramnou bilanci:
⦁ 3 zlaté medaile - (Patricie individual; Patricie přeskok; Clarissa bradla)
⦁ 2 stříbrné medaile (družstvo; Agáta kladina)
⦁ 1 bronzová medaile (Patricie kladina)

I když na ODM jde především o týmovou spolupráci družstva, i individuální pořadí děvčat vypovídá o jejich výkonnosti a dovednostech, které je společně dovedly k takovému celkovému výsledku:

1. místo - Patricie Makovičková
9. místo - Agáta Strýhalová
13. místo - Clarissa Čondlová
16. místo - Denisa Chaloupková
...z celkem 53 účastnic ODM 2019.

     Gratulujeme a děkujeme celému olympijskému družstvu, jednotlivým gymnastkám a jejich rodičům, trenérům Sergejovi a Standovi, kteří děvčata každodenně trénují a na ODM je doprovodili, ale také všem ostatním trenérům, kteří se na tréninkové přípravě podílí a v neposlední řadě celému Ústeckému kraji, že má takové skvělé sportovkyně :)
     Za sebe a manžela Zdeňka mohu říct, že jsme šťastní, že jsme stejně jako na každém jiném závodu mohli být po celou dobu přítomní, účastní a snad i dostatečně užiteční nejen při převážení a odvážení týmu, protože "být při tom" je jedna z těch nejvýznamnějších hodnot, které s sebou sportování dětí nese.

Jitka Strýhalová
Fotogalerie:
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář