Jdi na obsah Jdi na menu

DUO GYM CUP - Šestajovice 20.1.2019

DUO GYM CUP Praha Šestajovice 20. 1. 2019

Nový rok zahájily nejmladší litvínovské gymnastky závodem v pražských Šestajovicích,. A nebyl to závod lehký. Naše gymnastky soutěžily v kategorii Mladší I ročníky 2011 – 2010. Tato kategorie byla nejpočetnější a zúčastnilo se jí celkem 80 závodnic, které utvořily celkem 40 dvojic, které mezi sebou soupeřily.

Smyslem těchto závodu je, že dvě gymnastky z jednoho oddílu utvoří dvoučlenné družstvo a každá závodnice daného družstva zacvičí na dvou nářadích vlastního výběru, přičemž dohromady musí absolvovat cvičení na všech 4 nářadích.

Naše závodnice utvořily celkem 3 dvojice a to ve složení: družstvo A Buršová Eliška a Adéla Kučerová, družstvo B Činoveská Valerie a Pantučková Ella, družstvo C Zavadilová Zdenka a Zralá Eliška.

Vzhledem k vysokému počtu závodnic, sledovaly rozhodčí všechny výkony na všech nářadích velmi přísným okem.  Bohužel pády na kladinách zapříčinily, že naše gymnastky, ačkoliv měly závod velmi dobře rozjetý (výkon Elišky Buršové byl hodnocen jako nejlepší z prostných, výkon Elišky Zralé na bradlech jako třetí nejlepší) skončily bez medailového umístění. Přesto se dívky umístily v první polovině dvojic a to můžeme vzhledem k tak silné konkurenci považovat za úspěch.

Celkový přehled výsledků

9. místo - družstvo C              Eliška Zralá a Zdenka Zavadilová

13. místo – družstvo A           Eliška Buršová a Adéla Kučerová

18. místo – družstvo B           Ella Pantučková a Valerie Činoveská

Gratulujeme všem závodnicím, a přejeme do dalších závodů více jistoty a štěstí. A děkujeme trenérce Radce Hochelové za její trpělivost a správné vedení a děkujeme rodičům za kompletní servis ohledně odvozu a péče o děvčata během závodu.

Na tomto závodě měla svou premiéru nová rozhodčí našeho klubu paní Michaela Buršová. Týden po vykonání rozhodcovských zkoušek naskočila tímto do praxe přímo rovnýma nohama. Děkujeme paní Buršové za zapojení se do týmu KSG Litvínov a přejeme bystrou mysl a radost při rozhodování.