Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Memoriál J. Mládka - na kladině a J. Šafáře - na prostných - Praha, Horní Počernice 28. 1. 2018

dscn0415.jpg

     V sobotu 27. 1. jsme se vypravili společně s trenéry KSG Litvínov - Sergejem Kargalcevem, Martinou Chaloupkovou a Radkou Hochelovou do Prahy - Horních Počernic na školení trenérů. S námi se na cestu vydaly také starší gymnastky Agáta Strýhalová, Patricie Makovičková a Denisa Chaloupková, které se do praktické části školení aktivně zapojily společně s trenéry. V Praze jsme pak po odjezdu trenérů ze školení s děvčaty zůstaly do následujícího dne, kdy ve stejné tělocvičně v Horních Počernicích probíhaly současně dva závody - Memoriál J. Mládka na kladině a Memoriál J. Šafáře na prostných. 

     Obou závodů se zúčastnily již zmíněné starší gymnastky, které závodily v III. a nejstarší kategorii, do tělocvičny za námi ale ráno přijely ještě čtyři další litvínovské gymnastky - Michaela Racíková, Varvara Matiunina, Tereza Hurtová - které zazávodily v II. kategorii a také nejmladší Natálie Marie Ulrychová, která zazávodila v nejmladší kategorii I. Společně s nimi přijely také litvínovské rozhodčí Jaroslava Racíková a Monika Vodičková. 

     Pro děvčata to byl první závod v novém roce po delším nezávodním období. Jeho cílem byla zejména závodní průprava sestav na kladině a prostných, na kterých děvčata v současné době intenzivně pracují. Litvínovské gymnastky opět předvedly bravurní výkony a se svými sestavami vynikaly mezi ostatními závodnicemi. Oba závody obsahovaly kvalifikační umístění, ze kterého vzešlo vždy osm gymnastek pro finálový závod na obou nářadích. Litvínovandy zazářily, všech sedm gymnastek se probojovalo do finále většinou v obou disciplínách a šest z nich alespoň jedenkrát dosáhlo na stupínek vítězů.

     Agáta a Denisa předvedly sestavy s velmi obtížnou trojitou vazbou na kladině, které ustály a získaly za ně vysoká ohodnocení (14, 333 b. Agáta a 13, 600 Denisa). Děvčatům ze třetí kategorie se dařilo na prostných i na kladině, kde ve finále na prostných první tři posty patřily právě jim, stejně jako při kvalifikaci na kladině, jen v jiném pořadí. V II. kategorii se dařilo Michaele Racíkové, obsadila 3. místo v kvalifikaci i finále na kladině, krásného výsledku dosáhla i Varvara Matiunina při finále na prostných, kde obsadila 3. příčku. V I. kategorii zářila Natálie Ulrychová, získala 1. místo ve finále na kladině, a i když jí na prostných bronzové umístění uteklo jen o malý kousek, byla na nich královnou. Svou obtížnou sestavou s výborným gymnastickým i akrobatickým výkonem vynikala nad ostatními závodnicemi.

     Děkujeme všem, kdo se na závodech podíleli, gratulujeme děvčatům k bezvadným výkonům a trenérům k perfektním výsledkům svých svěřenkyň. 

     Umístění:

Memoriál J. Mládka na kladině:

KVALIFIKACE:

​III. kategorie:

1. místo - Agáta Strýhalová

2. místo - Denisa Chaloupková

​3. místo - Patrície Makovičková

II. kategorie:

​3. místo  - Michaela Racíková

4. místo - Varvara Matiunina

​10. místo - Tereza Hurtová

I. kategorie: 

​2. místo - Natálie Marie Ulrychová

FINÁLE:

III. kategorie:

1. místo - Patrície Makovičková

3. místo - Agáta Strýhalová

​7. místo - Denisa Chaloupková

II. kategorie:

3. místo - Michaela Racíková

4. místo - Varvara Matiunina

I. kategorie:

​1. místo - Natálie Marie Ulrychová     

 

​Memoriál J. Šafáře na prostných

KVALIFIKACE:

III. kategorie:

1. místo - Denisa Chaloupková

​2. místo - Patrície Makovičková

​6. místo - Agáta Strýhalová

II. kategorie:

4. místo - Michaela Racíková

5. místo - Varvara Matiunina

​7. místo - Tereza Hurtová

I. kategorie:

5. místo - Natálie Marie Ulrychová

FINÁLE:

III. kategorie:

1. místo - Agáta Strýhalová

2. místo - Patrície Makovičková

​3. místo - Denisa Chaloupková

II. kategorie:

​3. místo - Varvara Matiunina

6. místo - Michaela Racíková

​7. místo - Tereza Hurtová

​I. kategorie:

​4. místo - Natálie Marie Ulrychová

Kompletní výsledky:

http://www.gymfed.cz/akce/001/135/memo_18.pdf

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Memorial_J._Mladka_na_kladine_a_J._Safare_na_prostnych_-_Praha%2C_Horni_Pocernice_27._-_28._1._2018/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář