Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Leverkusen Cup 2018 - Německo, Leverkusen 5.- 6. 10. 2018

   20181006_201527.jpg

      Na začátku října 2018 se vypravilo tříčlenné družstvo nejstarších gymnastek z Litvínova do 600 km vzdáleného Leverkusenu, německého města, které leží na periferii Kolína nad Rýnem. Družstvo doprovodili trenéři KSG Litvínov - Sergej Kargalcev a Martina Pexová a také řidiči z řad rodičů - Jitka Strýhalová a Vít Makovička.

     Konal se zde velice prestižní závod Leverkusen Cup 2018, který reprezentovalo celkem 11, většinou národních reprezentačních družstev ze 7 států světa - Německa, Belgie, Slovinska, Jižní Afriky, Nizozemí, Anglie a České republiky. Naše české družstvo přijelo reprezentovat Klub sportovní gymnastiky Litvínov ve složení gymnastek: Agáta Strýhalová, Patricie Makovičková a Denisa Chaloupková.

     Od samého začátku se jediné české družstvo potýkalo s nepříjemnými zdravotními problémy. V podvečer odjezdu do Německa přepadly Denisu Chaloupkovou střevní potíže a zvracení,  ke kterým se následující den přidala ještě vysoká horečka a závodu se proto bohužel nakonec nemohla zúčastnit. Pro Agátu Strýhalovou se jednalo o první závod po osmiměsíční závodní pauze kvůli vleklému zdravotnímu problému s kyčlí, proto nesla tíhu zodpovědnosti s jistými obavami. Střevní potíže a zvracení postupně přepadaly i ostatní členy týmu, výpravu jsme absolvovali s vypětím všech sil, ale velmi statečně. 

     Děvčata závodila nejen v oslabení, ale v případě Agáty také s méně náročnými sestavami, přesto svůj benjamínkovský boj  mezi obrovskou konkurencí národních reprezentantek prošla s čistými, nepokaženými sestavami, což jim zajistilo velmi důstojný počet bodů a vzhledem k nízkému věku dívek i ovace a zájem publika. 

     Závod Leverkusen Cup 2018 byl pro národní týmy kontrolním závodem pro mistrovství světa a pyšnil se velmi vysokou závodní i organizační úrovní. Litvínovská děvčata sem přijela bez očekávání umístění, v první řadě šlo o sbírání nedocenitelných zkušeností "velkého gymnastického světa", kterých jsme hojně čerpali. Přesto jsme obsadili 9. příčku v družstvech a v jednotlivcích dosáhli krásných umístění - Patricie 13. místo, Agáta 24. místo z téměř čtyřicítky závodnic. Jsme vděční za obrovskou, neopakovatelnou zkušenost.

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Leverkusen_Cup_2018_-_Nemecko%2C_Leverkusen_5._-_6._10._2018/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář