Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Wase Gymcup 2017 - Belgie, Antverpy - Melsele 27. - 28. 10. 2017

22894883_1891086557583336_812379150_n-001.jpg

     Mimořádný, krásný, vzrušující a navíc famózně úspěšný byl náš úplně první družstevní mezinárodní závod v zahraničí - Wase Gymcup 2017, který ve dnech 27. - 29. 10. 2017 pořádala Belgická gymnastická federace poblíž Antverp v Belgii.

     Na téměř 900 km dlouhou cestu se vydalo družstvo čtyř gymnastek z kategorie "Žákyn A" - Agáta Strýhalová, Patricie Makovičková, Denisa Chaloupková a Uršula Hocelíková se svým trenérem Sergejem Kargalcevem a doprovodným týmem - Emilem Chaloupkou a Jitkou Strýhalovou.

     V pátek nás krátce po ubytování čekal trénink v závodní hale, kde se děvčata seznámila s prostředím a nářadím. Hlavní závod družstev nás čekal v sobotu odpoledne. Závodní rozpis nám dopřál závod na jednotlivých nářadích v olympijském pořadí přeskok - bradla - kladina - prostná a děvčata do něj nastoupila s jistotou a dobrou náladou. Po úspěšném přeskoku "Cukahara", za který děvčata hned na úvod získala vysoké ohodnocení,nás čekaly sestavy na bradlech, které děvčata zacvičila bez jediného pádu a bez jiných závažných chyb. Krásné, obtížnými prvky nabité sestavy na kladině děvčata zacvičila bez vážných nedostatků, i když zde se nám již nepodařilo vyhnout se pádům, které však na konečný výsledek  družstva naštěstí neměly fatální vliv. Na prostných děvčata předvedla své choreograficky krásné sestavy s hodnotnými prvky, ne všechny se podařilo zacvičit bez chyb, ale přesto součet bodů na všech nářadích (vždy tři nejvyšší známky ze čtyř) dosáhl skvělých 134, 366 bodů, které nám s přehledem stačily na vynikající 2. místo v konkurenci celkem 13 družstev z Belgie a Nizozemí.

     Děvčata uspěla i v individuálním pořadí. Celkově dobře vydařeným závodem a vysokým hodnocením svých sestav zazářila Agáta Strýhalová, která se umístila na 4. místě z celkového počtu 48 závodnic. Současně s gymnastkami na prvních třech postech dosáhla počtu 47 bodů, od jednotlivých pozic dělily všechna čtyři děvčata pouhé setiny bodů, které medailově rozhodly ve prospěch belgických reprezentantek. Agáta se také svou druhou nejvyšší známkou probojovala do nedělního finále na přeskoku, které jsme však z organizačních důvodů odmítli.

     Na vynikajícím 12. místě se umístila nejmladší členka našeho týmu Patricie Makovičková, za své krásné sestavy bez jediného pádu získala 44, 600 bodů.

     Statečně a s vervou zazávodila také Denisa Chaloupková, které se podařil přeskok, bradla i nádherná prostná, smůla ji dostihla pouze na kladině, kde ji během precizní sestavy potkaly nešťastné tři pády. Ty jí významným podílem ovlivnily celkový počet bodů a posunuly na i tak skvělé 21. místo. Na čestném 31. místě se pak umístila Uršula Hocelíková, které se závod vydařil až na jeden pád z kladiny a dva opravdu smolné pády na prostných. 

     Pro litvínovské gymnastky byl mezinárodní Wase Gymcup 2017, kterého se zúčastnily mj. týmy gymnastek belgické a holandské reprezentace výzvou, od které jsme všichni očekávali zejména nabytí nových zkušeností, možnost vzájemného porovnání dovedností, orientaci v oblasti kompetencí na mezinárodní úrovni a umístění, které by děvčatům zajistilo medailovou příčku, bylo více snem než-li opravdovým doufáním. Přesto se gymnastkám podařilo udržet napjaté nervy i trému na uzdě, neztratit koncentraci, zbytečně nezmatkovat a "pohlídat" si své prvky v jednotlivých sestavách. Ke zdárnému výsledku jistě přispěl i nenucený klid a rozvaha, které jiné závody vyžadující bezdpodmínečně daleko větší zodpovědnost (kvalifikační závody, M ČR apod. na národní úrovni) nemohou zajistit. Závodilo se tzv. "průpravně" a bez vnějšího tlaku nejvyšší zodpovědnosti, což nám neubralo na kvalitě cvičení, ale naopak nám pomohlo prokázat vysokou výkonnost týmu a jeho opravdové možnosti.

     Radujeme se z hřejivého výsledku, ale neopájíme se sněním a úspěchem a nepřestáváme i nadále pilně a poctivě trénovat na další závody, tentokrát v daleké Paříži, na které se chystáme již o víkendu 10. - 13. 11., a které budou jistě další mimořádnou zkušeností. Stěžejními závody podzimní sezóny však zůstává domácí Krajský přebor družstev v Liberci a samozřejmě ligový závod družstev - Mistrovství ČR v Brně.

                                                                             Za KSG Litvínov Jitka Strýhalová

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Wase_Gymcup_2017_-_Belgie%2C_Antverpy_-_Melsele_27._-_28._10._2017/

Výsledky:

http://www.wasegymcup.be/results2017_nl.html#

http://www.wasegymcup.be/results2017_nl.html#