Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Veselský pohár - Veselí nad Lužnicí 7. - 8. 4. 2017

dscn2326--2-.jpg

     V pátek 7. dubna odjely naše starší gymnastky (žákyně A a B, starší žákyně a mladší žákyně) na vůbec první gymnastický závod letošní sezóny do Veselí nad Lužnicí, který se konal v sobotu 8. dubna. Závodu "Veselský pohár" se náš litvínovský klub zúčastnil již potřetí a stává se pro nás jakýmsi "průpravným" závodem před nastávajícími důležitými kvalifikačními závody, krajským přeborem a Mistrovstvím ČR. Děvčata si zde po dlouhém tréninkovém období osvojují závodní kompetence a sestavy klasického gymnastického čtyřboje, i když jen jedenkrát za sezónu ve volných sestavách.

     Letošní starší a mladší žákyně se tohoto závodu zúčastnily úplně poprvé. Za kategorii "Mladší žákyně" zazávodila Natálie Ulrychová, za kategorii "Starší žákyně" pak Michaela Racíková, Tereza Hurtová a Varvara Matiunina. Pro starší závodnice pořádal gymnastický klub ve Veselí n. Lužnicí závod pouze v kategoriích B a C, všechna ostatní děvčata proto závodila za "Žákyně B". Zúčastnila se děvčata Patrície Makovičková, Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková, Uršula Hocelíková, Klaudie Krupová, Iveta Rejlková, Tereza Herinková a Barbora Nováková. Pro nemoc se závodu nemohla zúčastnit Valerie Šrotová.

     Nejlepších výsledků dosáhly gymnastky v kategorii žákyň, kde čtyři gymnastky obsadily posty od 1. - 4. místa, úspěchu na bedně vítězů dosáhla také litvínovská gymnastka v kategorii starších žákyň, vybojovala krásné 3. místo.

     Obtížností a provedením sestav neměl ve Veselí n. Lužnicí litvínovský KSG konkurenci. Děvčata předvedla pro mnohé obdivuhodné výkony a popasovala se i s nepříjemnou a nečekanou nesnází - z technických důvodů nesestaveným akrobatickým kobercem, který nahradil jen minimálně odrážející akrobatický pás. Děvčata tak na poslední chvíli improvizovala se skladbou prvků ve svých sestavách na prostných a některé výkonnostně obtížnější prvky byla nucena ze sestav dokonce úplně vypustit.

     Obrovská smůla a nepříjemnost potkala Ivetu Rejlkovou, která se zranila při úvodní sestavě na akrobatickém pásu (podvrtnutý kotník) a pro své zranění se dále závodu nemohla účastnit. Přejeme brzké uzdravení a do příštích závodů hodně štěstí a úspěchů! 

Výsledky:

Mladší žákyně:

6. místo - Natálie Ulrychová (nejvýše hodnocený přeskok 14, 750)

Starší žákyně:

3. místo - Michaela Racíková (druhá nejvýše hodnocená prostná 16, 150)

9. místo - Tereze Hurtová

14. místo - Varvara Matiunina

Žákyně:

1. místo - Agáta Strýhalová (nejvýše hodnocená prostná 12, 100)

2. místo - Patricie Makovičková (nejvýše hodnocený přeskok 12, 350 a bradla 11, 550)

3. místo - Uršula Hocelíková

4. místo - Denisa Chaloupková (nejvýše hodnocená kladina 11, 500)

7. místo - Barbora Nováková

14. místo - Tereza Herinková

16. místo - Klaudie Krupová

19. místo - Iveta Rejlková 

Kompletní výsledky:

http://www.gymfed.cz/vysledky/detail/934

 

Fotogalerie ze závodů:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Veselsky_pohar_-_Veseli_nad_Luznici_-_7._-_8._4._2017/

    

 

    

    

        

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář