Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR družstev II. ligy žen - Brno 2. - 3. 12. 2017

Mistrovství ČR družstev II. ligy žen, jeden z nejdůležitějších a nejstěžejnějších závodů celého gymnastického roku, nám po intenzivní, náročné a velice pilné přípravě přinesl na konec roku 2017 neuvěřitelný, ale velmi zasloužený výsledek. Děvčata ve složení litvínovských sportovních gymnastek Agáty Strýhalové, Patricie Makovičkové, Denisy Chaloupkové, Uršuly Hocelíkové a hostující Clarissy Čondlové z Ústí nad Labem vybojovala vysokých 137, 65 bodů a získala tak 1. místo s náskokem 6, 30 bodů za družstvem na 2. místě a tím i nejvyšší titul "Vítěz ligy žen pro rok 2017" v konkurenci celkem dvaceti věkově složených družstev z celé ČR.

Gymnastky bojovaly statečně a s jistotou, přesto se nevyhnuly několika pádům zejména na kladině a napjatá atmosféra vytrvala do posledních okamžiků závodu. Konečné pořadí v individuálním hodnocení však ukázalo, že litvínovská děvčata dokáží obstát v nejvyšší konkurenci, a že vítězství našeho týmu bylo opravdu zasloužené. Patricie Makovičková získala 1. místo, Agáta Strýhalová 2. místo a Denisa Chaloupková 4. místo (o 0,1 bodů za místem třetím) ze všech 101 zúčastněných gymnastek z celé ČR! Famózní výsledky a silné emoce z velkého boje a dlouhé cesty za zlatem byly tou nejúžasnější tečkou za opravdu náročnou sezónou.

Družstvo si svým vítězstvím také zajistilo postup do I. ligy žen pro rok 2018. Velmi gratulujeme a moc děkujeme děvčatům a všem trenérům našeho klubu, kteří se na přípravě děvčat kategorie žákyň A podílejí - Sergejovi Kargalcevovi, Martině Chaloupkové, Natálii Dolejšové a Pavle Jonášové.