Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR 2017 Ostrava - 17. - 18. 6. 2017

Je za námi vrcholný, náročný, ale překrásný a navíc velmi úspěšný závod letošní sezóny - Mistrovství ČR 2017 v Ostravě, které se v kategorii výkonnostních stupňů konalo o víkendu 17. - 18. 6. 2017.

Litvínov stejně jako již mnohokrát ve své historii znovu dokázal, že z rukou zdejších trenérů vyrůstají skvělé a nadějné sportovní gymnastky schopné obstát v té nejvyšší konkurenci.

Za kategorii "Žákyně A" zde závodilo celkem 48 děvčat, z nichž první čtyřicítka vzešla ze tří kvalifikačních závodů v Brně, Praze a Ostravě, zbývajících osm se pak kvalifikovalo na základě udělení divokých karet. Za Klub sportovní gymnastiky Litvínov v této kategorii závodilo pět děvčat - Patricie Makovičková, Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková, Uršula Hocelíková a Barbora Nováková.

Excelentního výkonu se podařilo dosáhnout Agátě Strýhalové, která se na M ČR nominovala z 2. místa kvalifikační listiny. Za své opravdu krásné a povedené sestavy získala nejvyšších 69, 850 bodů a stává se tak "Mistryní ČR" pro rok 2017. Agáta získala nejvyšší bodové ohodnocení na přeskoku, kladině i prostných a druhé nejvyšší ohodnocení na bradlech.

Neméně krásné sestavy předvedla také Patricie Makovičková, která jako vítězka republikové kvalifikace získala na M ČR nejvyšší bodování na bradlech, druhé nejvyšší ohodnocení na prostných a se ztrátou necelých osmi desetin bodů na 1. místo (s celkovým počtem 69, 075 bodů) vybojovala druhý nejhodnotnější titul "Vicemistryně ČR". Oběma litvínovským děvčatům i jejich trenérům náleží obrovská gratulace!

Také zbývající Žákyně A přivezly do Litvínova velmi pěkná a čestná umístění -  s počtem 63, 825 ​bodů se na 11. místě umístila Denisa Chaloupková, s počtem 61, 450 bodů 19. příčku obsadila Uršula Hocelíková a s počtem 57, 350 bodů se na 29. místě umístila Barbora Nováková.

V kategorii "Starších žákyň" startovaly za Litvínov dvě gymnastky - Michaela Racíková a Tereza Hurtová. Pro obě děvčata bylo M ČR v Ostravě jejich zcela novou zkušeností a kariérní prvotinou. Již samotná účast na tomto prestižním závodu byla pro děvčata velkým úspěchem a výzvou. S počtem 58, 050 bodů se na 36. místě umístila Michaela Racíková, s počtem 54, 850 bodů obsadila 48. příčku Tereza Hurtová.

Veliké poděkování za celoroční obětavost, trpělivost, vůli a každodenní usilovnou mravenčí práci patří litvínovským trenérům Sergejovi Kargalcevovi, Martině Chaloupkové, Pavle Jonášové a Natálii Dolejšové.

Obrovské díky za snahu, píli, poctivý každodenní trénink i vůli zdolávat a překonávat překážky, nesnáze i občasné nezdary patří litvínovským gymnastkám.

Všem z KSG Litvínov pak patří ta nejupřímnější gratulace k famóznímu, jedinečnému výsledku, který práci, úsilí a schopnosti všech v litvínovském klubu potvrzuje a dokazuje.