Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

International tournament Coms-La-Ville, Francie, Paříž - 10. - 12. 11. 2017

20171112_070644.jpg     Po úspěšné a dlouhé cestě do belgických Antverp jsme se s trenérem Sergejem, doprovodným týmem Zdeňkem a Jitkou Strýhalových a s děvčaty Agátou Strýhalovou, Denisou Chaloupkovou a Patricií Makovičkovou o víkendu 10. - 12. 11. 2017 vypravili ještě o něco dále - odjeli jsme na věhlasný a prestižní mezinárodní závod družstev do Paříže - Combs La Ville.

     Závodit jsme se vydali v družstvu, jež na základě požadavků závodu bylo znevýhodněné o Patricii Makovičkovou, která z důvodu nízkého věku závodila pouze mimo závod, a také proto jsme odjížděli s reálným a sebekritickým vědomím, že uspět na předních postech mezi špičkovou konkurencí řady družstev z celého světa (11 států - Francie, Belgie, Holandsko, Rusko, Ukrajina, Švýcarsko, Švédsko, Kanada, Itálie, Egypt, Česká republika - KSG Litvínov), z nichž mnohá byla nejen věkově starší, ale také reprezentační, je sice nikoliv nemožné, přesto nepříliš pravděpodobné. Jakkoliv to může znít absurdně, dalekou zahraniční cestu jsme dle slov trenéra absolvovali zejména průpravně z důvodu nadcházejícího krajského přeboru a mistrovství ČR družstev, které děvčata čeká v nejbližších dnech. Zajímala nás také reálná úroveň světové juniorské kategorie, jíž na národním poli jen stěží odhadovat.

     Družstvo Agáta a Denisa odvedlo i přes některé nedostatky velmi dobrou práci. Závod nás překvapil jak organizačně, tak i vysokou úrovní obtížnosti některých gymnastek, s nimiž se na některých nářadích můžeme srovnávat, na některá se však bude potřeba ještě více zaměřit. Pro děvčata se jednalo o zcela novou a velmi důležitou zkušenost a není proto divu, že jistota a koncentrace, kterou pozvolna získávají na domácí půdě, byla v Paříži "tatam". Agáta zaznamenala dva pády na kladině a několik chyb na prostných, Denisa jeden pád na kladině a jeden na prostných. Bez pádu zazávodila Patricie, kterou při cvičení tolik netlačil pocit zodpovědnosti za družstvo a provázel jí klid a jistota. To se odrazilo i na individuálním výsledku - Patricie mimo závod skončila na krásném 8. místě. 

     Družstvo Agáta a Denisa si však ani v tak vysoké konkurenci nevedlo vůbec špatně. Děvčata se umístila na 7. místě. V individuálním pořadí skončila Agáta na 17. a Denisa na 24. místě z celkového počtu necelých 50 závodnic. 

     Závod Coms-La-Ville nás celkově oslnil. Setkali jsme se s atmosférou opravdového mezinárodního závodu se vším všudy. Kromě vysoké úrovně ženské gymnastiky nás mile překvapila profesionalita, vstřícnost, ochota organizátorů, vysoká úroveň nejen samotného závodu, ale i jeho organizace, zabezpečení a zajištění - od prvního setkání při prezenci po kvalitu ubytování a způsob zajištění dopravy jednotlivých družstev všech států z tělocvičny na hotely a na místa stravování apod.  Přijeli jsme nesmírně obohacení o nové důležité zážitky, prožitky a cenné zkušenosti, za což jsme všichni velmi vděční.

     V této chvíli se již ale plně věnujeme intenzivní tréninkové přípravě na zítřejší (17. 11. 2017) krajský přebor družstev v Liberci a posléze (2. - 3. 12. 2017) na M ČR družstev v Brně.

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Gymnastics_international_tournament_Combs_La_Ville%2C_Pariz%2C_Francie_-_10._-_12._11._2017/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář