Jdi na obsah Jdi na menu

1. kvalifikační závod pro M ČR Brno - 14. 5. 2017

V sobotu 13. 5. 2017 po dopoledním tréninku v domácí tělocvičně odjelo deset našich gymnastek se svými trenéry Sergejem Kargalcevem a Martinou Chaloupkovou do Brna, kde se v neděli 14. 5. konal důležitý 1. kvalifikační závod pro Mistrovství ČR. Zúčastnily se ho tři "Starší žákyně" a sedm "Žákyň A" z našeho KSG Litvínov.

V prvním a druhém dopoledním sledu závodila kategorie "Starších žákyň", v níž za litvínovský klub zazávodila s mimořádným nasazením a výborným výsledkem Michaela Racíková, která se umístila na skvělém 12. místě s počtem 59, 80 bodů z celkem 74 zúčastněných gymnastek. Za "Starší žákyně" dále bojovaly také Varvara Matiunina Tereza Hurtová, umístily se na 44. místě (Varvara Matiunina, 54, 65 bodů) a 62. místě (Tereza Hurtová, 51, 35 bodů).

Z Obrovského úspěchu se může radovat litvínovský klub zejména v kategorii "Žákyň A", neboť hned tři naše gymnastky vybojovaly umístění v první "šestce" nejúspěšnějších závodnic z celkem 40 zúčastněných. Dvě naše gymnastky dosáhly dokonce na posty nejvyšší a získaly za své velmi povedené sestavy zlaté a stříbrné umístění na bedně vítězů. Byly to na 1. místě s počtem 68, 325 bodů Patricie Makovičková a s počtem 67, 375 bodů na 2. místě Agáta Strýhalová​. Obě děvčata získala také nejvyšší ohodnocení na dvou nářadích - Patricie Makovičková na přeskoku (15, 825 bodů) a na bradlech (18, 35 bodů) a Agáta Strýhalová na kladině (18, 45 bodů) a na prostných (16, 20 bodů). ​Na též vynikajícím 6. místě se umístila Denisa Chaloupková s dosaženým počtem 63, 775 bodů.

Z dalšího velmi dobrého výsledku se mohou radovat Uršula Hocelíková, která s počtem 58, 050 bodů získala 17. místo a Barbora Nováková, která se s počtem 55, 725 bodů umístila na 21. místě

Statečně a s nasazením bojovaly také gymnastky Iveta Rejlková a Klaudie Krupová, které jsou v kategorii "Žákyň A" letošními nováčky. Umístily se na 37. místě Iveta Rejlková (49, 675 bodů) a na 38. místě Klaudie Krupová (48, 900 bodů).

​     ​Gratulujeme všem děvčatům k jejich výsledkům i statečnosti a vůli bojovat. Gratulujeme trenérům, jejichž zásluhou se litvínovskému klubu daří dosahovat postů nejvyšších a nejvzácnějších. Děkujeme všem, kteří pomáhají dopravovat naši oddílovou výpravu do vzdálených koutů ČR a organizovat průběh závodů.