Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Vítkovice Cup 14. - 15. 10. 2016

img_6078.jpg

     Po krátkém letním odpočinku, dvou letních soustředěních a intenzivních trénincích o prázdninách a na začátku školního roku jsme letošní podzimní závodní sezónu začali již podruhé za sebou prestižním ostravským závodem "Vítkovice Cup", který je závodem mezinárodním a současně nominačním pro závod olympijských nadějí.     

     Přestože se možnost nominace týká pouze výkonnostního stupně kadetek, zúčastnila se ho naše čtyři litvínovská děvčata, a to za kategorii "Žákyně B" (Uršula Hocelíková) a "Žákyně A"  (Denisa Chaloupková, Agáta Strýhalová a Patrície Makovičková - v litvínovském KSG však všechna čtyři děvčata spadají do výkonnostního stupně "Žákyně A"). 

     Pro děvčata byl závod v konkurenci elitní špičky většinou starších gymnastek z České republiky, ale i závodnic z Itálie a Maďarska tvrdým oříškem, ale zároveň výzvou. Na závody neodjela s cílem vyhrát, nýbrž zabojovat a předvést se nejlépe, jak dovedou.  A to se jim opravdu povedlo. Děvčata zacvičila s pílí a vůlí, tréninkovou jistotou, a i když provedení sestav nepostrádalo jisté rezervy, rozhodně podaly obdivuhodné výkony zejména na prostných a na kladině, kde děvčata předvedla nové sestavy.

      Nejvíce se zadařilo Agátě Strýhalové, vybojovala za své sestavy na přeskoku, bradlech, kladině a prostných celkem  44,600 bodů a umístila se na skvělém 6. místě. Za povedený přeskok "Cukahara" (podle japonského gymnasty Mitsuo Cukahary - pozn. red.) současně získala nejvyšší bodové ohodnocení ze všech zúčastněných závodnic (13 b.).

     Patrície Makovičková a Denisa Chaloupková předvedly též pěkné sestavy a povedená cvičení a umístily se těsně za sebou na 15. a 16. místě (Patrície Makovičková s počtem 41,900 b. a Denisa Chaloupková ​s počtem 41, 500 b.). 

     Smůla provázela Uršulu Hocelíkovou, ​která si v předvečer závodu poranila kotník a závodem prošla pouze se sestavou na bradlech.

     Gratulujeme děvčatům i trenérům, Uršule přejeme brzké uzdravení a všem přejeme hodně štěstí v celé nadcházející podzimní sezóně!

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Vitkovice_Cup_-_Mezinarodni_nominacni_zavod_OH_nadeji_14._-_15._10._2016/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář