Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Vánoční pohár KSG Litvínov - 10. 12. 2016

15401467_1450948741597122_1706713484_n.jpg

     V sobotu 10. 12. 2016 se v naší gymnastické tělocvičně konal nejdůležitější závod celého letošního roku - Vánoční pohár 2016. Proč nejdůležitější? Protože byl náš! :)

     Závodního gymnastického čtyřboje se zúčastnila čtyři družstva rozdělená do příslušných kategorií podle závodních výkonnostních stupňů, nejprve všechna děvčata rozdělená do družstev absolvovala přeskok, bradla a kladinu, závěrem pak prostná, která byla vyvrcholením celého závodu. Překvapením a brilantní tečkou měly být některé zcela nové prvky na jednotlivých nářadích, které děvčata do svých sestav zařadila zcela dobrovolně a úplně poprvé.  

     V kategorii II. ligy závodily: Patricie Makovičková, Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková, Uršula Hocelíková a Barbora Nováková.

​     V kategorii III. ligy závodily: ​Iveta Rejlková, Klaudie Krupová, Tereza Herinková a Valerie Šrotová.

     V kategorii IV. ligy závodily: ​Varvara Matiunina, Michaela Racíková, Tereza Hurtová a Nela Vávrová.

​     V kategorii Mini ligy ​závodila: ​Natálie Ulrychová.

​     ​Bravurním výkonem oslnila nejmladší gymnastka v kategorii II. ligy Patricie Makovičková, která nově na bradlech předvedla obrat na horní žerdi a veletoč vpřed, na kladině, stejně jako Denisa Chaloupková, předvedla tříprvkovou vazbu a na prostných poprvé skočila dvojné salto. 

     Během sčítání výsledků výše jmenovaných kategorií vystoupila se svým gymnastickým představením nejmladší děvčata z gymnastické přípravky a dívky z kondiční skupiny sportovní gymnastiky pod vedením trenérky Radky Hochelové. Děvčata předvedla své cvičení na hudbu společně, i v jednotlivých sestavách těch nejzdatnějších malých gymnastek. 

     Závod nadchl příjemnou atmosférou a vlídným domácím prostředím. Mile nás překvapila velice hojná účast rodičů, prarodičů, ostatních příbuzných a přátel našeho klubu, kteří nás přišli podpořit a podívat se na obdivuhodné výkony našich svěřenkyň.

     I když naše gymnastky konkurovaly pouze svým kamarádkám a celý závod probíhal ve velice přátelském duchu za vzájemné podpory, každá z děvčat zároveň usilovala o co nejlepší výkon s přirozenou touhou zvítězit "doma". Děvčata "bojovala" velmi zodpovědně, ale očividně s klidem a vyrovnaností díky známému prostředí a dokonale "osahanému" nářadí. To se projevilo na povedených sestavách i celkovém provedení. A jak to dopadlo?...

     V kategorii II. ligy právem zvítězila Patricie Makovičková. Za svou odvahu a výkon s novými prvky si své umístění stoprocentně zasloužila. Na 2. místě se umístila Agáta Strýhalová, na 3. místě Denisa Chaloupková, na 4. místě pak Uršula Hocelíková a na 5. místě Barbora Nováková.

     V kategorii III. ligy zvítězila šikovná Iveta Rejlková, která předvedla moc krásně provedené sestavy, na 2. místě Klaudie Krupová, na 3. místě Tereza Herinková a na 4. místě Valerie Šrotová.

    V kategorii IV. ligy zvítězila Tereza Hurtová, na 2. místě za ní pak Michaela Racíková, na 3. místě Varvara Matiunina a na 4. místě podstatně mladší a velice nadějná gymnastka Nela Vávrová.

     V kategorii Mini ligy se na 1. a jediném místě umístila Natálie Ulrychová.

     Děvčata nejen za svá umístění na tomto závodu, ale i za celoroční snahu a gymnastickou práci dostala hodnotné dárky a ocenění, z nichž měla opravdovou radost.

     Závěrem našeho domácího závodu navázal na dřívější litvínovskou tradici trenér Sergej Kargalcev vyhlášením nejúspěšnější gymnastky letošního roku. Ta z rukou šéftrenéra našeho klubu Sergeje Kargalceva obdržela za své výkony s nejvyšším celoročním součtem bodů  "PUTOVNÍ POHÁR KSG LITVÍNOV" s titulem "Nejlepší gymnastka roku".

     Pro letošní rok 2016 se jí stává AGÁTA STRÝHALOVÁ

​     Gratulace a pochvala za snahu, provedení i výkony patří všem našim litvínovským gymnastkám! Trenérům pak patří srdečný dík za veškerou snahu, tréninky, trpělivost i odhodlání, jež dělají náš klub takovým, jaký je. Děkujeme!

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Vanocni_pohar_KSG_Litvinov_2016/ 

   

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář