Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Otevřené soustředění gymnastek v Prostějově 6. - 7. 2. 2016

20160207_114936.jpg


     Otevřené soustředění v Prostějově bylo určeno pro všechny mladé gymnastky a jejich trenéry  z celé České republiky, kteří měli zájem zdokonalit se v základních cvičebních prvcích a tvarech. Současně bylo cíleno jako seminář pro trenéry, kteří měli zájem o získání i předání zkušeností. Do 400 km vzdáleného Prostějova se o uplynulém víkendu vypravil i KSG Litvínov.
     Víkendové soustředění mladých gymnastických nadějí ročníků narození 2003 a mladších sportovní gymnastiky žen pořádala o víkendu 6. - 7. 2. 2015 prostějovská TJ. Vedoucím soustředění byl předseda místního klubu sportovní gymnastiky, národní kouč a předseda technické komise žen České gymnastické federace Miloslav Musil. 
     V prostějovské gymnastické tělocvičně se sešlo více než 60 gymnastek a více než 25 trenérů z různých klubů naší republiky. Z KSG Litvínov se s šéftrenérem našeho klubu Sergejem Kargalcevem a trenérkou Karolínou Muckovou vypravilo do Prostějova celkem pět děvčat - Agáta Strýhalová, Uršula Hocelíková, Patrície Makovičková, Michaela Mikolášková a Denisa Chaloupková. Doprovázeli je ještě dva zástupci z řad rodičů gymnastek.
     Děvčata se svými trenéry odjela na soustředění s cílem nejen si společně intenzivně zatrénovat a zdokonalit se v základních cvičebních prvcích, ale také seznámit se a navázat nové vztahy s gymnastkami, se kterými se v budoucnu budou setkávat na nejrůznějších závodech. V neposlední řadě bylo soustředění cenné a přínosné ve vzájemném porovnání výkonnostních dovedností mezi jednotlivými kluby ČR. Děvčata i trenéři tak měli možnost poznat, jak si stojí v konkurenci gymnastek podobného věku. Sloužilo zároveň jako seminář pro trenéry, ktěří měli zájem předávat i získávat nové zkušenosti ostatním. Užitečným bylo též vzájemné zodpovězení důležitých otázek v oblasti nových gymnastických trendů, změn, rozhodování a požadavků v sestavách na jednotlivých nářadích pro nový olympijský cyklus. Soustředění se také zúčastnil např. vedoucí trenér sportovního centra mládeže TJ Bohemians Praha Ján Žifčák, který se specializoval na bradla, osobní trenérka reprezentantky Evy Míčkové Veronika Lukášová, která vedla trénink kladiny a prostných, již výše zmíněný předseda TJ Prostějov Miloslav Musil, pod jehož vedením se trénovala akroba, nebo mezinárodní rozhodčí Lenka Šotolová, která zodpovídala otázky týkající se rozhodování závodů.
     Soustředění probíhalo po oba víkendové dny, tréninky byly rozděleny do dvou fází. Děvčata trénovala samostatně i ve skupinkách společně s ostatními zúčastněnými oddíly pod vedením svých trenérů a pod vedením trenérů s odborným zaměřením na jednotlivá nářadí.
     I když byl víkend v plném fyzickém nasazení poměrně náročný, byl aktivní, plně a intenzivně využitý a nově nabyté zkušenosti jistě efektivně zúročí děvčata i trenéři. Gymnastky z KSG Litvínov odjížděly s pocitem dobře odvedené tréninkové práce a s vědomím, že v oblasti dosažených výkonnostních dovedností jsou více než na dobré cestě k metám vrcholové gymnastiky.
     Kéž se ambice gymnastek i trenérů našeho klubu snoubí se zdravím, pílí, vytrvalostí, trpělivostí a potřebným sportovním štěstím trenérů i děvčat na cestě plné odříkání, intenzivní práce a tvrdé gymnastické dřiny.
     

 

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Otevrene_gymnasticke_soustredeni_mladych_gymnastek_v_Prostejove_6._-_7._2._2016_KSG_Litvinov/