Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Mistrovství ČR jednotlivkyň - Třinec 17. - 19. 6. 2016

dscf3396.jpg

Nejdůležitější závod letošní jarní gymnastické sezóny je za námi!

     Mistrovství ČR v dalekém Třinci bylo náročné a krásné. Děvčata závodila pod obrovským tlakem zodpovědnosti a v silné konkurenci nejlepších gymnastek z ČR. Hlásíme se s výsledky!

Žákyně A:
     Nejvyššího litvínovského úspěchu dosáhla jedna z nejmladších závodnic celého závodu - Patrície Makovičková, která jako jediná z litvínovských gymnastek stála na stupni vítězů - obhájila fantastické 3. místo za velmi povedené a... vysoce ohodnocené sestavy a do Litvínova si přivezla bronzovou medaili!
     Vítězce celkové kvalifikace pro M ČR a velké favoritce letošního mistrovství Agátě Strýhalové chybělo v rozhodujícím okamžiku potřebné sportovní štěstí. Po bravurně odcvičené sestavě na prostných a povedeném přeskoku neustála celkově dva pády na bradlech a kladině, které ji připravily o jedno z předních umístění. I přes tento nezdar zacvičila s vysokým ohodnocením, které jí zajistilo krásné 7. místo.
     Mimořádně povedený výkon (zejména na kladině, za kterou získala zatím nejvyšší známku ve své závodní kariéře) předvedla také Denisa Chaloupková, která za své nádherné sestavy obhájila 12. místo bodování. Velmi pěkně zacvičily také Uršula Hocelíková - 27. místo a Barbora Nováková - 35. místo.

Starší žákyně
     V kategorii starších žákyň se letos poprvé objevila zcela nová disciplína "hrazdová žerď", která doplňovala čtyři obvyklá nářadí a změnila tak závod v gymnastický pětiboj. Tato novinka na Mistrovství ČR mohla být pro někoho výhodou, pro jiné nepříliš vítanou disciplínou. Nejlépe ze všech litvínovských gymnastek si vedla Michaela Mikolášková, která z celkového počtu 60 závodnic obhájila krásné 24. místo. Klaudie Krupová předvedla povedené sestavy a získala za svůj výkon 36. místo. Ivetě Rejlkové - vítězce Krajského přeboru jednotlivkyň Ústeckého a Libereckého kraje v kategorii starších žákyň chybělo na mistrovství kousek sportovního štěstí, umístila se na 58. místě.

     Gratulace patří výborně připraveným, statečným a bojovným gymnastkám nejen za jejich výsledek v tomto prestižním závodu, ale za celou mimořádně povedenou závodní sezónu. Obrovská gratulace a poděkování patří jejich trenérovi Sergejovi, který obětavě a v plném nasazení litvínovské gymnastky vede a připravuje.

Kompletní výsledky:

http://www.gymfed.cz/kalendar/detail/415

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_jednotlivkyn_VS_v_Trinci_17._-_19._6._2016/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář