Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Mistrovství ČR družstev - Brno 3. - 4. 12. 2016

    img_20161204_091218.jpg

     Po velmi úspěšném Krajském přeboru družstev v Liberci, kde se družstvo litvínovských děvčat ve složení Patricie Makovičková, Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková, Barbora Nováková a Uršula Hocelíková kvalifikovalo z 1. místa automatickým postupem na nejdůležitější závod podzimní sezóny, odjela děvčata o víkendu 3. - 4. 12. 2016 na M ČR v Brně. Na poslední chvíli z důvodu náhlého onemocnění vystřídala nemocnou Uršulu Hocelíkovou Barbora Nováková a litvínovské družstvo mezi sebe poprvé přivítalo také hostující závodnici z Ústí nad Labem Clarissu Čondlovou. 

     Pětičlenné družstvo se svými trenéry Sergejem Kargalcevem, Martinou Pexovou a Stanislavem Petráčkem (trenér ústecké Clarissy) odjelo závodit ve velmi seriózní formě a díky dosaženému mimořádnému počtu družstevních bodů z krajského přeboru družstev (142, 90 b.) také se zdravým sebevědomím a touhou a ambicemi umístit se na jedné z předních pozic republikového žebříčku. 

     Naše děvčata (r. n. 2007 - 2004) závodila v konkurenci dvaceti věkově smíšených družstev z celé ČR (r. n. 2008 - 1995) v gymnastickém čtyřboji přeskok, bradla, kladina, prostná, přičemž do výsledné známky za každé provedené nářadí postupovala vždy tři nejvyšší ohodnocení z celého družstva. Všechna nářadí absolvovala a výsledný součet známek na všech nářadích ovlivnila děvčata Denisa Chaloupková, Agáta Strýhalová a Patricie Makovičková. Barbora Nováková absolvovala přeskok, kladinu a prostná, Clarissa Čondlová pak pouze bradla. 

     Litvínovské gymnastky předvedly připravené a propracované sestavy, nejvíce se jim zadařilo zejména na prostných, kde získaly suverénně nejvyšší ohodnocení ze všech dvaceti zúčastněných družstev 35, 95 b. (před družstvem z Kampy Praha, které se umístilo na 1. místě naše děvčata získala na tomto nářadí  téměř bodový náskok). Mezi další vydařené nářadí patřil přeskok, kde děvčata předvedla náročné Cukahary a získala vysoká ohodnocení. Tréma, vypětí a zavazující očekávání v tomto nesmírně těžkém závodě však neblaze zapůsobili v nejstěžejnějších chvílích a významně tak ovlivnili výkony na kladině a bradlech. Přestože gymnastky předvedly pěkně provedené sestavy, nevyhnuly se několika nešťastným pádům, kterými přišly celkem o celých osm bodů (osm pádů). Od vítězství je však dělilo pouhých 4, 85 bodů. S celkovým součtem 129, 80 se družstvo KSG Litvínov umístilo na i tak krásném a čestném 6. místě z dvaceti družstev ČR.

     Za zmínku stojí také individuální hodnocení jednotlivých závodnic, ve kterém naše litvínovské gymnastky obstály více než skvěle. Závodu M ČR družstev se zúčastnilo celkem 103 závodnic, nejstarší z nich bylo 21 let. Agáta Strýhalová (10 let) se v tomto hodnocení umístila na 7. místě, Patricie Makovičková (9 let) na 10. místě, Denisa Chaloupková (10 let) na 19. místě. Agáta také získala druhou nejvyšší známku na prostných 12, 65 b.

     Gratulujeme děvčatům i trenérům ke krásným a náročným výkonům a přejeme všem mnoho sil v dalším tréninku a v překonávání těch nejtěžších překážek i zklamání, která tento mimořádně náročný sport nezbytně provází.

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_druzstev_-_Brno_3._-_4._12._2016/

    

    

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář