Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Memoriál Evy Bosákové - Slovan Praha 9. 4. 2016

12993005_1105449282849890_1812859656_n.jpg

     Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková, Patrície Makovičková, Uršula Hocelíková a Michaela Racíková se svými trenéry Sergejem Kargalcevem a Radkou Hochelovou z KSG Litvínov  se v sobotu 9. dubna vypravili na první závod letošní sezóny, jímž byl 23. ročník Memoriálu Evy Bosákové - závod s mezinárodní účastí mladších žákyň, juniorek a žen. Jeho pořadatelem byl pražský gymnastický klub Slovan Praha ve spolupráci s Českým klubem olympioniků a zúčastnilo se ho celkem 64 závodnic z českých, ale i mezinárodních klubů, např. Belgie, Maďarska nebo Slovinska.
     Litvínovské gymnastky přijely po dlouhé a kvalitní přípravě ve výborné kondici a ve dvojboji - kladina/prostná předvedly mimořádné výkony. Michaela Racíková vybojovala ve své kategorii nejmladších žákyň krásné 8. místo, předvedla velmi podařené sestavy na kladině a prostných. Ostatním děvčatům z kategorie žákyň se povedlo zazářit nejen v konkurenci gymnastek ze své kategorie, ale probojovaly se až na nejvyšší stupně celkového hodnocení napříč kategoriemi žákyň, juniorek a žen. Tři litvínovská děvčata dokonce obhájila účast mezi deseti nejlepšími závodnicemi ve finále na kladině. Nejvyššího úspěchu dosáhla v Praze Agáta Strýhalová, která si do Litvínova přivezla celkem tři ocenění - 2. místo v kategorii žákyň, 3. místo v celkovém bodování napříč všemi zúčastněnými katagoriemi a prestižní 2. místo ve finále na kladině, kde ji předběhla jen česká národní reprezentantka Romana Majerechová z kategorie žen. V hlavním závodě Agáta Majerechovou na kladině přebodovala, získala nejvyšší ohodnocení ze všech zúčastněných. Dalšího mimořádného ocenění dosáhla svým výkonem Patrície Makovičková, která získala 3. místo v kategorii žákyň, 4. místo napříč všemi kategoriemi a unikátní 4. místo ve finále na kladině. V hlavním závodě vybojovala Patrície třetí nejvyšší známku na kladině. Jen o několik příček dál se na krásném 6. místě v kategorii žákyň umístila Denisa Chaloupková, která dále obhájila 9. místo napříč všemi kategoriemi a vynikající 6. místo ve finále na kladině. V hlavním závodě Denisa dosáhla čtvrtého nejvyššího bodového hodnocení na kladině ze všech zúčastněných. Uršula Hocelíková obhájila velmi pěkné a čestné 20. místo v kategorii žákyň a 29. místo napříč všemi kategoriemi. Gratulujeme!
     Nezbývá než popřát děvčatům mnoho zdaru do celé následující sezóny plné důležitých kvalifikačních a krajských závodů, jejichž absolutním vrcholem je červnové Mistrovství ČR. Díky patří všem, kdo se na vedení litvínovských gymnastek jakkoli podílejí, především však šéftrenérovi a předsedovi KSG Litvínov Sergejovi Kargalcevovi, který litvínovské gymnastky  systematicky a kvalitně připravuje na profesionální vrcholové úrovni již řadu let.

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Memorial_Evy_Bosakove_9._4._2016_Praha/