Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Litvínovské sportovní gymnastky hostily gymnastický klub z Belgie - 6. - 13. 8. 2016

dscf5354.jpg


     V uplynulém prázdninovém týdnu (6. - 13. 8.) hostil již podruhé Klub sportovní gymnastiky Litvínov gymnastický klub z belgického Leuvenu. I když mezinárodní přátelství mezi českým a belgickým klubem trvá již dlouhou řadu let, aktivně se současné týmy obou oddílů navštěvují střídavě od roku 2014, kdy litvínovské gymnastky své belgické přátele přivítaly poprvé. Hlavním cílem tohoto soustředění je společný aktivní tréninkový program, vzájemná výměna zkušeností a poznatků děvčat i trenérů a v neposlední řadě také porovnání výkonnostních dovedností, ale i upevnění vazeb cenného mezinárodního přátelství.
     Do Litvínova přijelo celkem čtrnáct členů belgického klubu, kteří byli ubytováni v českých rodinách litvínovských gymnastek týmů "A" a "B", které současně s KSG Litvínov a jeho šéftrenérem Sergejem Kargalcevem zajišťovaly dětem i dospělým kompletní komfort s účastí na kempu v ČR spojeným. Týdenní režim zahrnovaly především dvoufázové tréninky, včetně závěrečného mezinárodního závodu smíšených dvojic ve dvojboji kladina/prostná v gymnastické tělocvičně na Koldomu, které nám byly umožněny i přes rekonstrukci sportovní haly, za což vděčíme a velmi děkujeme litvínovské společnosti SPORTaS, s. r. o.
     Další společné, konkrétně naplánované činnosti obou klubů zahrnovaly celodenní sportovní, turistické, zájmové a poznávací aktivity, uskutečňované v bližším i vzdálenějším okolí města Litvínova tak, aby co nejlépe pomohly poznat náš kraj a prostředí, v němž litvínovské gymnastky vyrůstají. Byl to velmi akční, nabitý, organizačně náročný, ale pestrý, plně a efektivně prožitý týden, který oběma klubům přinesl mnoho zajímavých zkušeností i společné radosti.
 

Kompletní fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Czech_and_Belgium_-_Gymnastics_Camp_6._-_13._8._2016/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář