Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Krajský přebor Ústeckého a Libereckého kraje družstev - Liberec 17. 11. 2016

     dscf6309-001.jpg

     Necelý týden po individuálním závodu "Ještědský pohár" ožila liberecká aréna důležitým každoročním závodem - Přeborem Ústeckého a Libereckého kraje družstev. Závodit odjela téměř všechna děvčata z našeho klubu (pro nemoc se nezúčastnila pouze gymnastka z kategorie "Mini liga" Karolína Machartová) a rozdělena byla do čtyř kategorií - II. liga, III. liga, IV. liga, Mini liga, přičemž v každém z družstev může závodit až šest gymnastek (na všech nářadích, nebo na nářadích, která určí trenér), ale do výsledku se počítají pouze tři nejlepší ohodnocení.

​II. liga

     Družstvo II. ligy (Strýhalová, Chaloupková, Makovičková, Hocelíková, Nováková) odjelo s poměrně závazným cílem - získat prvenství na stupni vítězů s minimálním počtem 118 bodů, aby se tak mohlo automatickým postupem kvalifikovat na Mistrovství ČR družstev v Brně, které se letos koná 3. - 4. 12. 2016. V případě, že by výkony družstva II. ligy nestačily na první příčku a přesto by děvčata získala potřebný minimální počet bodů, měla by možnost se následně nominovat podáním žádosti o "divokou kartu", jejíž udělení by schvalovala Česká gymnastická federace. Družstvo II. ligy ale zazářilo. Přestože výkony děvčat nebyly úplně bez chyb, získalo vytoužené a zasloužené 1. místo s dosaženým počtem oslňujících 142, 90 b. (před družstvem na 2. místě zvítězilo o celých 17 b.!) a kvalifikovalo se automatickým postupem na Mistrovství ČR do Brna o víkendu 2. - 4. 12. 2016!​

     Rozhodující trojici nejvyšších hodnocení získala shodně na všech nářadích děvčata Strýhalová (48, 96 b.), Chaloupková (47, 31 b.) a Makovičková (46, 63 b.) Denisa Chaloupková ​významně zabodovala zejména na přeskoku a na kladině, kde obdržela dvě nejvyšší ohodnocení ze všech účastnic II. ligy, za svůj přeskok "Cukahara" získala 13, 17 bodů, za kladinu pak vysokých 12,00 bodů. Agátě Strýhalové se povedlo získat nejvyšší bodové ohodnocení na prostných, získala za ně 12, 93 bodů. Uršula Hocelíková získala celkem 41, 62 bodů a Barbora Nováková 38, 70 bodů

     III. liga

     Družstvo III. ligy (Krupová, Herinková, Rejlková, Šrotová) získalo 2. místo s dosaženým počtem 128, 70 b. Od dosažení prvního místa je dělilo pouhých 1, 1 bodů! Rozhodující trojici nejvyšších hodnocení získala na přeskoku a na kladině děvčata: Krupová, Rejlková, Šrotová, na bradlech: Herinková, Šrotová, Krupová a na prostných: Krupová, Rejlková, Herinková. ​Celkově nejvyššího ohodnocení dosáhla Krupová (43, 62 b.), dále Herinková (41, 78 b.), Rejlková (41, 40 b.) a Šrotová (40, 45 b.) Klaudie Krupová ​zabodovala na přeskoku, ​získala za něj nejvyšší známku v kategorii III. ligy - krásných a vysokých 11, 90 bodů

IV. liga

     Družstvo IV. ligy (Hurtová, Racíková, Matiunina, Vávrová) získalo 1. místo s též vynikajícím počtem 124, 75 b. a s markantním náskokem před družstvem na 2. místě stejně jako u II. ligy 17 b.! Trojici nejvyšších ohodnocení získala na přeskoku a kladině děvčata: Racíková, Matiunina a Hurtová, na bradlech: Matiunina, Vávrová, Hurtová a na prostných: Hurtová, Racíková, Vávrová. ​Celkově nejvyššího ohodnocení dosáhla Tereza Hurtová (42, 12 b.), dále Michaela Racíková (41, 47 b.) a Varvara Matiunina (41, 00 b.). Nela Vávrová získala 37, 43 bodů. Tereza Hurtová zazářila také nejvyšším ohodnocením na dvou nářadích - na kladině a prostných v kategorii IV. ligy, za kladinu získala nádherných 10, 55 bodů a za prostná 10, 97 bodů. Dvěma nejvyššími známkami z celé kategorie také zabodovala Varvara Matiunina, na bradlech vybojovala krásných 9, 13 bodů a na přeskoku společně s Michaelou Racíkovou získaly nejvyšších 12, 00 bodů.

IV. liga

     Za družstvo Mini ligy ​se z Litvínova zúčastnila pouze naše nejmladší gymnastka Natálie Ulrychová, která se stala hostující závodnicí družstva z Doks. Dokské družstvo Mini ligy se umístilo na krásném 3. místě.


     Gratulujeme všem gymnastkám za povedené výkony a jejich trenérům Sergejovi Kargalcevovi, Martině Pexové, Natálce Dolejšové, Pavle Jonášové a Radce Hochelové za skvělou přípravu našich gymnastek.

     Těšíme se na důležitý závod II. ligy za čtrnáct dní v Brně, kam s družstvem litvínovských děvčat odjede bojovat v celorepublikové konkurenci také hostující závodnice z TJ Stadion Ústí n. Labem, mostecká rodačka Clarissa Čondlová.

Fotogalerie:

http://stryhaj.rajce.idnes.cz/Krajsky_prebor_druzstev_Usteckeho_a_Libereckeho_kraje_v_Liberci_-_17._11._2016/

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář