Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

DĚČÍNSKÁ KOTVA 2016 V. ročník závodu “O pohár Věry Čáslavské”

img_20160514_143324.jpg

     Dne 14. května 2016 se naše nejmladší děvčata z KSG Litvínov (ročníky narození 2008 a 2009) zúčastnila gymnastických závodů v Děčíně. Pořadateli závodu byly oddíl sportovní gymnastiky TJ  Spartak Děčín GSK a  Evropská obchodní akademie Děčín.

     Žákyně narozené v r. 2009 zastupovala Nela Vávrová. Žákyně narozené v  r.  2008 pak Varvara Matiunina, Michaela Racíková a Kristýna Matoušová  a Tereza Hurtová. Děvčata doprovázela trenérka Radka Hochelová a jako rozhodčí Karolína Mucková.

Závod byl rozdělen do dvou kategorií:

A (r. narození 2000 a mladší) - bradla a prostná,

B (r. narození 2003 a mladší) – kladina a prostná.

Naše děvčata v kategorii B nezklamala a dosáhla krásných umístění.

     V kategorii r. narození 2009, 2010 a 2011 si Nela Vávrová odvezla z Děčína 8. místo, v kategorii r. narození 2008 obsadila Míša Racíková 1. místo, Terezka Hurtová 3. místo, 5. místo pak Kristýnka Matoušová a 6. místo Varvarka Matiunina. Všem patří velká gratulace.

     Vrcholem závodu bylo finále 8 nejlepších gymnastek kategorie B, které dosáhly nejvyššího bodového ohodnocení na prostných. Bohužel však byly vybrány jen gymnastky cvičící s hudebním doprovodem. To se nelíbilo některým trenérům a trenérkám. Ve finálovém klání by totiž měl zastoupení i KSG Litvínov..

     Závodu se zúčastnila i naše nejúspěšnější sportovní gymnastka v historii Věra Čáslavská. Vítězkám jednotlivých kategorií předala poháry a všem pak pamětní listy.

     Našim malým gymnastkám držíme pěsti do dalších závodů!

Autor: J. Racíková

​Fotogalerie: Autor: J. Racíková

 

 

 


 

 


 

 


 

 

 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

.