Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Třetí kvalifikační závod pro Mistrovství ČR v Praze - Memoriál Marie Široké 23. 5. 2015

     V sobotu 23. května 2015 odjelo sedm děvčat z Klubu sportovní gymnastiky Litvínov pod vedením trenérů Sergeje Kargalceva a Terezy Šturmové na 3. kvalifikační závod do Prahy, aby se pokusilo vybojovat svou účast na Mistrovství ČR, které se letos koná 13. - 14. června 2015 ve Vysokém Mýtě. Čtyřicítka závodnic, které se tohoto nejprestižnějšího a nejvýznamnějšího závodu roku zúčastní, vzejde dosažením nejvyššího počtu bodů z celkem tří kvalifikačních závodů v Brně, Ostravě a Praze.
Soustavná a pilná příprava a koncentrace na požadované prvky se rozhodně vyplatila. Nejen, že se šesti ze sedmi litvínovských gymnastek podařilo na M ČR kvalifikovat, ale svými výkony a následným umístěním doslova oslnily český gymnastický svět.
Pražského závodu se zúčastnilo 70 gymnastek z celé ČR. Agáta Strýhalová získala neuvěřitelné 1. místo a do Litvínova tak přivezla zlatou medaili. Neméně skvělým výsledkem ohromily její oddílové spoluzávodnice, z nichž tři se umístily do 7. místa. Patricie Makovičková skončila na unikátním 4. místě, Denisa Chaloupková na 6. místě a Uršula Hocelíková na 7. místě. Perfektními výkony ale překvapily i další litvínovské gymnastky - na 19. místě se umístila Bára Nováková, na 28. místě - Iveta Rejlková na 46. místě - Michaela Mikolášková .
Do kvalifikačního výběru postoupilo celkem 40 nejlepších gymnastek z celkového počtu 94 zúčastněných závodnic s nejvyšším počtem dosažených bodů, nasbíraných z kvalifikačních závodů. Z litvínovských gymnastek se kvalifikovala Agáta Strýhalová, která obhájila svůj výsledek z pražských závodů a na M ČR postupuje z 1. místa! Patricie Makovičková postupuje z 5. místa, Denisa Chaloupková z 8. místa, Uršula Hocelíková z 11. místa,Bára Nováková z 28. místa a Iveta Rejlková z 39. místa. Na "divokou kartu", o níž KSG Litvínov požádá Českou gymnastickou federaci po Krajském přeboru v Liberci, se M ČR s největší pravděpodobností zúčastní také Michaela Mikolášková.
Gratulujeme gymnastkám za jejich skvělé výkony a trenérům za jejich perfektní trenérskou přípravu. Přejeme hodně štěstí a zdaru v sobotním Krajském přeboru jednotlivkyň v Liberci a hlavně na Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtě!
Fotogalerie: