Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Světový pohár SG Káhira

 

kahira_1.jpg

 

Poslední dubnový víkend znamenal pro litvínovskou odchovankyni sportovní gymnastiky Patricii Makovičkovou další cestování. Tentokrát do slunného Egypta, do hlavního města Káhiry, kde se ve dnech 27.4. - 30.4. 2023 konal další světový pohár ve sportovní gymnastice žen a mužů.

Patricie vstoupila do závodu prvním dnem kvalifikací, a to na svém oblíbeném nářadí - přeskoku. Ač nastoupila až v posledním 6. sledu, zvládla oba své skoky excelentně a obsadila úžasné 7. místo se známkou 12,616 b. Díky tomuto bodovému zisku postoupila do finále na přeskoku.

Druhý den nastoupila do kvalifikace na prostných. Zacvičila svou sestavu bez pádu, ale doskoky z obtížných řad měla za vyšší srážky, než-li její soupeřky a zaznamenala i jedno vykročení z vymezeného prostoru. Díky těmto chybám bohužel nepostoupila do finále, ale je nutno říci, že zlepšila svůj umělecký dojem a do budoucna jistě bude i v tomto nářadí rovnocennou soupeřkou.

Finále na přeskoku začala Páťa s malou chybou v doskoku a se známkou 12,500 b.  Rozběh na druhý skok bohužel Pátě nevyšel, a tak šla na druhý pokus. Dokázala svou bojovnost a neuvěřitelné odhodlání a skočila svým provedením lepší skok, než byl ten první. Avšak neutrální srážka za možnost druhého pokusu snížila její výslednou známku na 11,733 b. Ve finále tedy obsadila 7. místo. 

Patricie Makovičková svým výkonem na dalším zahraničním závodě potvrdila, že přeskok je její dominantní nářadí a dokáže se v mezinárodní konkurenci prosadit. Přejeme tedy Patricii i jejímu trenérovi Sergeji Kargalcevovi do dalších závodů a to nejen těch mezinárodních tolik energie a bojovnosti, kolik měla v letošním Egyptě. Účast na Světovém poháru je realizována s částečnou podporou Ústeckého kraje (číslo sml. u poskytovatele 23/SML0891/SoPD/SMT), za tuto podporu děkujeme.