Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Světový pohár SG Doha

doha_1.jpg

 

Světového poháru v Katarském Doha se pro rok 2023 zúčastnily i dvě české reprezentantky. Je nám velkou ctí, že jednou z nich je i odchovankyně litvínovského gymnastického klubu Patricie Makovičková.

Pro Páťu to byl první světový pohár po přestupu z juniorek mezi seniorky. První den na přeskoku dvěma svými skoky s čistým provedením Patricie zabodovala a díky svému výkonu 12,633 bodů se kvalifikovala ze sedmého místa do finále a potvrdila tím, že přeskok je její královská disciplína.

Druhý den se Patricie představila na prostných a kladině. Na prostných sice přetočila salto a vypadla mimo vymezený prostor, ale jinak měla uznány všechny předvedené prvky. Na kladině se v první akrobatické řadě projevila nervozita pádem, zbytek sestavy včetně nově zařazeného seskoku dvojným saltem předvedla velmi dobře.

Patricie tedy byla jedinou finálovou účastí české reprezentace a to na svém oblíbeném přeskoku. Po obou velmi pěkných skocích se umístila na skvělém 4. místě za legendární Oxanou Chusovitinou.

Jménem celého klubu Patricii i jejímu osobnímu trenérovi Sergeji Kargalcevovi gratulujeme a přejeme, aby i v dalších soubojích na mezinárodním poli přivážela domů takové úspěchy. Účast na Světovém poháru je realizována s částečnou podporou Ústeckého kraje (číslo sml. u poskytovatele 23/SML0891/SoPD/SMT), za tuto podporu děkujeme.