Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Memoriál Marie Široké - kvalifikační závod na MČR - 7.-8.5.2022 Praha

9. 5. 2022

Memoriál Marie Široké - kvalifikační závod na MČR

siroka-2022_1.jpg

           Víkend 7 - 8.5.2022 byl ve znamení kvalifikačního závodu na MČR. Praźská "Bohemka" viděla cvičit během dvou dnů celkem 150 gymnastek kategorií od VS2A po seniorky. V sobotním závodě kategorie VS3A bojovala o účast na mistrovství ČR Eliška Buršová, Agáta Harantová, Ella Pantůčková a Eliška Zralá. Všechna děvčata zabojovala a i přes pády z kladiny a pád z bradel Agáty, obsadila všechna děvčata postupová místa. Největší úspěch měla Eliška Z., která zajela velice krásná prostná a kladinu a svými výkony si vybojovala příčku nejvyšší. 

          Po skončení sobotního závodu, ve večerních hodinách, nastoupila juniorka Patricie Makovičková a seniorka Denisa Chaloupková k tréninku a po 20 hodině již šly s panem trenérem na hotel, aby všichni načerpali sílu pro nedělní závod. 

              Nedělní závodění zahájil Litvínov kategorií VS4A, kdy Tereza Hurtová bojovala ve čtyřboji. Její přeskok byl velice povedený a dobře hodnocený. Bohužel, celkové hodnocení stačilo na 15. místo, z celkových 32 závodnic. Podporu Terce dělala Natálie Ulrychová, která kvůli nemoci nemohla závodit. Úplně posledním závodem byl závod juniorek a seniorek. Páťa zajela perfektní přeskok a její známka byla druhá nejlepší. Celkově její výkon byl velice pěkný a její bodové hodnocení by jistě zvládlo pár bodíků navíc. Nicméně Patricie dokázala, že svou celkovou známkou, která protla hranici 46b., je právoplatnou členkou reprezentace, k čemu jí samozřejmě gratulujeme. Denisa coby seniorka, závodila v konkurenci jmen, jako je Aneta Holasová či Dominika Ponížilová. Mezi závodnicemi až o pět let staršími bojovala ze všech sil a zejména její přeskok a kladina byly velice dobře bodované. Mezi 14 závodnicemi v kategorii obsadila Denča pěkné 7. místo. 

                 Děvčatům gratulujeme k předvedeným výkonům a trenérům S.Kargalcevovi a M. Chaloupkové děkujeme za podporu dívek a jejich vedení. Díky patří také rodičům, kteří děvčata vozí a vytvářejí svým dětem skvělé podmínky pro jejich milovaný sport. Nadcházející víkend čeká děvčata další kvalifikační závod tentokrát v Brně. 

 

Výsledky:

VS3A

1. Eliška Zralá - 71.367b.

10. Eliška Buršová - 65.617b.

15. Ella Pantůčková - 64.025b.

17. Agáta Harantová - 63.358b.

VS4A 

15. Tereza Hurtová - 31.133b.

VS5A

5. Patricie Makovičková - 46.133b.

VS6A

7. Denisa Chaloupková  - 39.550b.

 

Fotografie ze závodu zde:

https://www.rajce.net/a17847780

 

Simona Harantová Willová