Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Obrazek

Historie klubu

Klub sportovní gymnastiky Litvínov - od historie po současnost


     Zvučnou a pestrou historii litvínovské sportovní gymnastiky psaly po dlouhá léta významné osobnosti z řad trenérů i gymnastek, které v průběhu minulých desetiletí prosluly znamenitými úspěchy nejen na republikové, ale i mezinárodní úrovni.
     Tradice klubu sahá až do padesátých let 20. století. Československý svaz tělesné výchovy zahrnoval sdružené sportovní subjekty, mezi něž od roku 1958 patřil také Oddíl sportovní gymnastiky TJ CHZ ČSSP Litvínov. Když se v červenci roku 1995 stal klub součástí Sdružení sportovních klubů (SSK), získal postupně svoji autonomii a současný název Klub sportovní gymnastiky Chemopetrol Litvínov.
     V různých období napříč generacemi vyrůstaly v Litvínově významné gymnastické naděje pod vedením kvalitních trenérů -- Luďkem Martschinim (+ 2014 ve věku 86 let), Ing. Josefem Švermou, Evou Šindelářovou, Květou Hlinkovou, Mgr. Pavlou Jonášovou apod. Luděk Martschini byl považován za zakladatele prvních litvínovských úspěchů ve sportovní gymnastice. Před tím, než v roce 1968 opustil okupované Československo, působil zde jako trenér, který vychoval řadu vynikajících gymnastek. Jako národní trenér vedl české reprezentantky na OH v Japonsku v roce 1964. Původem český gymnasta se také stal legendou švýcarské sportovní gymnastiky. Pod jeho vedením se tzv. "Martschini Girls" v roce 1972 poprvé dostaly na Olympijské hry v Mnichově, kde obsadily 13. místo.

 
     Nejvýznamnějšího úspěchu v Litvínově dosáhly v šedesátých letech minulého století mistryně sportu Jaroslava Sedláčková a Mirka Skleničková.  Ty v letech 1964 a 1968 startovaly na LOH v Tokiu a Mexiku. Jaroslava Sedláčková byla členkou československého národního družstva žen, které ve víceboji získalo stříbrnou medaili. V závodě osmiboje jednotlivkyň získala 11. místo. V roce 1966 byla členkou družstva, které na světovém šampionátu v Dortmundu ve víceboji získalo titul Mistryň světa.  Zde také získala 5. místo ve víceboji jednotlivkyň a 8. místo ve finále na kladině. Jako první žena světa také v roce 1963 předvedla obtížný prvek "Jamašitu" na přeskoku. Litvínov se ale mohl pyšnit mnoha dalšími vynikajícími gymnastkami, z nichž řada dosáhla mimořádných mezinárodních sportovních úspěchů na Mistrovstvích ČSSR, Mistrovstvích světa, Mistrovstvích Evropy apod., jsou to např. Martina Pexová - trojnásobná mistryně ČR, vícenásobná účastnice evropských a světových šampionátů, která ve věku 10 let svými výkony porážela československé reprezentantky. Dále Jitka Vojtová, Edita Kořínková, Milena Lašová, Laděna Bartůňková, Hanka Balážová, Charlota Šnorová, Szkutková, Stupecká, Nováková, Macasová, Charvátová apod.
     Navzdory dlouhé řadě elitních jmen i výsledků prožívala litvínovská gymnastika začátkem 90. let dekadentní období. Proto se v roce 1993 funkce šéftrenéra a předsedy klubu ujal ukrajinský trenér Ing. Mgr. Sergej Kargalcev (později reprezentační trenér a šéftrenér národního týmu), kterému se podařilo mezi léty  1993 - 2001 vychovat další nadějnou generaci účastnic vrcholových závodů na mezinárodní úrovni. Patří sem Michaela Knorrová, Lenka Nodlová, Olga Svobodová, Michaela Kořánová a Pavla Ferešová. V letech 1998 - 2004 se litvínovský gymnastický klub stal střediskem vrcholového sportu (SVS) a děvčata se zúčastnila řady prestižních národních i mezinárodních závodů, mezi něž patří např. několikanásobná účast na Mistrovstvích ČR, kde opakovaně obhájila mistrovské tituly ve vícebojích nebo na jednotlivých nářadí. V roce 1997 naše gymnastky získaly pět pozic v národním družstvu na ME v Petrohradu, jako družstvo obsadily 13. místo ve složení Knorrová, Nodlová, Svobodová, Kořánová a Ferešová. V roce 1998 se probojovaly na MS mládeže v Moskvě. Zde gymnastky z Litvínova obsadily 7. místo v závodě družstev, Pavla Ferešová pak 9. místo závodu jednotlivkyň. V roce 1999 se čtyřem děvčatům podařilo nominovat do národního družstva žen na MS v čínském Tian Jin (Kromě Michaely Knorrové) a vybojovaly zde jako družstvo 11. místo. V témže roce se také litvínovský klub stal pořadatelem nejvýznamnějšího tuzemského závodu - Mezinárodního závodu olympijských nadějí ve sportovní gymnastice "Develop Cup", který se konal ve Sportovní hale TJ Baník Most a kde družstvo litvínovských gymnastek pod vedením trenérů Z. Cimické, P. Jonášové a S. Kargalceva v obrovské konkurenci osmi zemí světa (Holandsko, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Belgie, Ukrajina, ČR, Čína)  získalo titul.
     KSG Litvínov se odjakživa zaměřuje především na vrcholovou gymnastickou přípravu. Klub však disponuje také velmi kvalitní základnou nejmladších děvčat, která se zúčastňují závodů ve svých kategoriích na území ČR. Tuto základnu od roku 1988 připravuje trenérka Radka Hochelová, která mj. pořádá i pravidelné dopolední kurzy zaměřené na všestranný pohybový rozvoj dětí předškolního věku. Nejtalentovanější z nich mohou později směřovat k systematické gymnastické přípravě. Součástí tréninkového rozvrhu jsou také hodiny kondiční gymnastiky, které vede trenérka Karolína Mucková, nebo skoky na trampolíně pod vedením Jana Boušeho. Velmi pozitivním faktorem při formaci mladých gymnastek je i dlouhodobá spolupráce litvínovského klubu se Sportovní soukromou základní školou Litvínov, jejichž vzájemná interakce prospívá plynulému propojení výuky a tréninkové přípravy školou povinných děvčat.
      Společně s trenérem Sergejem Kargalcevem působila v KSG Litvínov v letech 2007 až 2016 trenérka Tereza Šturmová. Přibližně od roku 2010 se v KSG Litvínov postupně formuje další velmi nadějná sestava malých talentovaných gymnastek, které se v současné době nachází na samém prahu vrcholové gymnastiky. Děvčata narozená v letech 2005 - 2007  se pod vedením trenérů S. Kargalceva a do r. 2016 také T. Šturmové již od roku 2014 účastní významných závodů na národní úrovni, jako je  Mistrovství ČR jednotlivkyň (poprvé v roce 2014) a Mistrovství ČR družstev (poprvé též v roce 2014) s vynikajícími výsledky, které KSG Litvínov opět posunuly na přední pozici nejlepších klubů ČR.
     V současnosti klub kvalitou a intenzitou své přípravy dlouhodobě směřuje k nejvyšším cílům vrcholové sportovní gymnastiky. Motivací je dosaženými výsledky navazovat na historickou tradici, kterou po mnoho desetiletí úspěšně budovaly generace trenérů a výjimečných gymnastek před námi, a jíž je dnešní KSG Litvínov nedílnou součástí.
                                                                               
Jitka  Strýhalová, 1. 10. 2015
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ожидается, яко свою энергия продолжат соседные фирмы

(TimothyCof, 14. 7. 2022 19:10)

Предполагается, яко личную энергия продолжат предельные предприятия, поставлявшие компоненты изо различных ареалов Стране россии, что-что тоже сохранится цельный ячейка, который насчитывает 2305 человек. В ТЕЧЕНИЕ будущем энергозавод будет освобождать электромоторы и все комплектующие чтобы свежею машины.
https://recyclemag.ru/

Free of charge economic training program

(DavidLaumb, 8. 7. 2022 21:05)

You are simply exhausted of working so hard for the very little benefit you receive. You wish you can have your flexibility back and also do what you wish to do when you wish to do it.

However what can take place if you don't make the decision to change? You will not have the ability to up your life. Your desires will certainly never become a reality.

The time is now for you to get control of your own economic potential. Own your very own life and quit living like a servant to economy with our completely free guide. Begin now and learn how easy it can be to enjoy the life that you should have.

Check it out, it's totally cost-free >>> https://4dct.short.gy/zealous.financial_guide_ <<<

10 000 друзей ВКонтакте

(leleVoike, 8. 7. 2022 21:01)

Тут можно взять бесплатное расширение Google Chrome, которое может безопасно добавить подписчиков Vkontakte так, чтобы избежать блокировки аккаунта:
https://chrome.google.com/webstore/detail/vkmanager-free/jdoefkicmhiikmhecdcjoaamdpkppepo?hl=ru

Таможенное оформление владивосток

(Avex, 4. 7. 2022 4:59)

Импорт товаров из Поднебесной в Москву требует определенных знаний также мнений. В действительности, отдельные импортеры предполагают, что оформление документов и таможенное оформление, взаимосвязанное с импортом в Российской Федерации, считаются чрезвычайно тяжелой частью деятельности. От части в таможенном оформлении, зависят затраты. Процесс импорта в Россию слагается из двух частей. И включает в себя: Регистрацию декларации на товары в целях выпуска ввозимых товаров в свободное пользование и уплаты таможенных пошлин. Работа с таможенным декларантом https://ved-line.ru может помочь задачу импорта товара и таможенного декларирования. Как только таможенная декларация станет зарегистрирована, сотрудники таможни предопределят, необходимо ли назначать осмотр или досматривать импортируемый груз. В случае если сотрудники таможни решат, что груз нуждается в дополнительной проверки, они проведут проверку на присутствие правовых и нормативных нарушений и выпустят груз, после того как они пройдут фактические таможенные процедуры. Это основная сторона импорта в Российскую Федерацию.

Excuse for that I interfere … here recently. But this theme is very close to me. I can help with the answer. Write in PM.

(Tommytes, 4. 7. 2022 3:13)

Willingly I accept. In my opinion, it is an interesting question, I will take part in discussion. I know, that together we can come to a right answer.
https://curvesball.com
https://film-spark.com

I congratulate, this idea is necessary just by the way

(Tommytes, 3. 7. 2022 4:09)

You are absolutely right. In it something is also thought good, I support.
https://roughbarebacksex.com
https://amateurgirlsvideos.net

I confirm. All above told the truth. Let's discuss this question. Here or in PM.

(Tommytes, 3. 7. 2022 4:09)

It agree, your idea simply excellent
https://hivgaymen.com
https://youaboutlove.com

little girls cp

(Alanbap, 1. 7. 2022 19:18)

ARTBBS PTCH PTSC

little girls cp

ddx.cz/80

good-looking

(MarioavemY, 30. 6. 2022 11:42)

Curiosity killed the cat.
https://strekatilo294.com
If you do, you agree with George Herbert’s famous aphorism from his book, Outlandish Proverbs.
Speaking of being safe, that’s another aphorism example that you’ve probably heard before.
Examples of Aphorism in Politics
Sandys said, Honestie the best policie, which in modern English is…
The origins of this saying are open for debate, but it’s primarily attributed to Abraham Lincoln.
Aphorisms state universal truths about life that encourage reflection.
There must be a method to your madness.
How do aphorisms differ from adages and proverbs.
Brevity is the key.
Another aphorism that’s adapted is, Don’t count your chickens before they hatch.
Opportunities don’t happen.
We’ve all probably had to learn that the hard way.
That’s not what you expected, was it.
Why is this stuff important.
Then use it as a guideline to stay focused on your general theme.

Test, just a test

(RichardExhal, 28. 6. 2022 18:48)https://mixfilesmaker.com/

We are trying to find brand-new group members [WORK DEAL]

(NathanIceft, 28. 6. 2022 3:03)

Our company is expanding so we are in the demand for even more remote employees.

What you will be doing: As an online chat assistant you will be paid to reply to live conversation messages on a business's site or social media sites accounts.

This includes:

- answering client questions,
- offering sales links,
- as well as using discounts.

Full training is supplied so you don't require any kind of previous relevant experience. Agreement size: No set period

Price: $0.50 per minute ($ 30 per hr).

Skills/background required:.
- Must have a machine able to accessibility social and also internet site conversation functions (Phone/Tablet/Laptop).
- Have the ability to work independently.
- Capability to closely comply with offered actions and guidelines.

Trustworthy net connection.

Hours per : Flexible.

Place: Remote job online (favored).

For more details: https://4dct.short.gy/mammoth.social_jobs

Take care,
Nathan

газобетон

(Ronaldawarm, 27. 6. 2022 21:17)

Реализация строительных материалов в Москве,
Московской области и ближних областях.
Одно из основных направлений - реализация
блоков из газобетона различных брендов

Газобетон Калужский газобетон

блоки
https://gazobeton-moskva.ru/

nice to meet you!

(ArthurSwedo, 22. 6. 2022 9:32)

Hi,
acute to upon you! Let me begin myselft
34 years old Composer Sia from Sheet Harbour, really likes physical exercise (aerobics weights), and keep. In the last several months has gone to spots like Durham Castle and Cathedral
https://hub.docker.com/r/bobbiemcaa/website

является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса

(MichaelDaymn, 17. 6. 2022 1:39)

Новостным сайтом не может считаться первый попавшийся ресурс. В соответствии с законом «О средствах массовой информации», принятым в последней редакции Государственной Думой РФ 3 июня 2011 года, для регистрации сайта в качестве СМИ его владельцы должны подать соответствующее заявление. При отсутствии регистрации Роскомнадзора, сайт юридически не является СМИ и не имеет прав аккредитованного ресурса.

https://ruposters.ru/news/money

2 место на евровидении 2021 кто занял

(Arnoldjak, 14. 6. 2022 19:18)

https://mir74.ru/sport/28614-traktor-garantiroval-sebe-mesto-v-chetverke-pobedoy-nad-sibiryu.html

The Collins School of Data

(DavidAbots, 12. 6. 2022 8:37)

Top Microsoft Office 365 Courses Online - Updated <June>2022]

89086,Nevada,United States

opening xml in excel

https://www.briefingwire.com/pr/accurate-accounting-services-by-accounting-outsourcing-company-at-low-cost

Cycopay:Online Payment Processing

(Shanegem, 11. 6. 2022 11:48)

<center>This is not spam or marketing, we are at the beginning of the journey and we're just trying to get some feedback, anything constructive would be appreciated.</center>
<center><b>CycoPay</b> is a payment processing platform for startups & individuals.
<b>
What do we do?</b>
We are a platform that's facilitating online payments acceptance for startups & individuals with no paper work and no time to waste.
<b>What's our value proposition?</b>
Instant onboarding: We let everybody in.
Tax remittance on behalf of you: We remit Tax for every single products, because we act as a reseller on every product.
API integrations & payment links.
<b>How are we different from Stripe?</b>
We've noticed that stripe tends to close lots of startups merchant accounts especially outside of the US.
Like them, we offer instant onboarding, however we let everybody in, without paperwork, and when suspicious activity occurs we don't close the account or suspend it but rather let the merchant prove himself.
We remit tax on behalf of you, so instead of keeping track of invoices for every order, you'll have just one at the end of the month.
Try CycoPay: https://CycoPay.com
<b>About Us</b>
We are <b>CycoPay</b>, a startup from the UK with a subsidiary in the EEA. We are an invoicing service that's enabling startups & individuals to acceptance payments via payment links or by API integrations. </center>

займ кредит на карту

(Patricklyuv, 11. 6. 2022 8:19)

Доброго времени суток уважаемые!
Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт https://dengi-do-zarplaty.ru/
Конечно, никто не хочет давать деньги в долг и особенно никому не хочется брать их взаймы. Но иногда ситуация решает за нас и приходится очень срочно искать, откуда взять деньги. В первую очередь обычно обращаются к родственникам, друзьям, коллегам по работе, партнерам по бизнесу, но во многих случаях они могут отказать. Хорошим выбором будет обратиться в финансовую компанию, в которой можно на выгодных условиях взять кредит, чтобы улучшить свое положение. Причем важно не только оформить кредит быстро с хорошими требованиями, но и взять кредит наличными под низкий процент. Никто не хочет влезать в долги, которые еще не понятно, как придется отдавать.

tanie noclegi w augustowie

(Pisoisipsymn, 8. 6. 2022 21:49)

https://www.noclegiiaugustow.online

Nice Post

(incestporn.vip, 7. 6. 2022 21:21)

Really enjoyed this post.Really thank you! Keep writing. makaberzux


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56

následující »