Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Černo - žluté barvy ovládly krajský přebor

20. 6. 2019

image1--1-.jpeg

 

V sobotu 15.6.2019 se konal Krajský přebor Ústeckého a Libereckého kraje, kde jsme měli významné zastoupení. Některá děvčata vyjela na závod, aby potrénovala "republikové" sestavy, další pak, aby zabojovala o postup na Mistrovství České republiky 2019 (dále M ČR) v Černošicích. Některá z děvčat (Agi, Páťa, Denča a Clarisa) soutěžila „mimo závod“ a připravovala se tak na nadcházející Letní olympiádu dětí a mládeže. Dopolední část závodu patřila nejmladším gymnastkám, které bojovaly v kategoriích VS0A, VS0B, VS1A a VS1B. Závodilo se ve čtyřboji dle Závodního programu ženských složek platného od 1. 1. 2019 a pravidel FIG. I přes pády z kladiny a drobná zaváhání, "černo – žluté" barvy zcela ovládly stupně vítězů. V nejmladší kategorii VS0A zazářila Agáta Harantová, která stanula na stupni nejvyšším s velmi vysokým bodovým ohodnocením a nechala za sebou soupeřku na druhém místě s náskokem 5,383b. V kategorii VS0B se radovala Gabriela Vencelová, která předvedla krásné sestavy a umístila se na pěkném druhém místě.  V kategorii VS1A černo-žluté barvy zabraly všechny tři stupně vítězů.  Precizními sestavami a důkladným provedením získala Eliška Zralá zlatou medaili, Zdeňka Zavadilová medaili stříbrnou a z bronzové medaile se radovala Ella Pantůčková. Děvčata bodovala přes hranici 72,000 b., a tím si první dvě jmenované získávají postup na M ČR konané v Černošicích o nadcházejícímd víkendu. Zbylá dvě nejmladší děvčata, závodící v kategorii VS1B, navázala na přechozí kategorie. Eliška Buršová dosáhla hranice 75.000b. a obsadila stupínek nejvyšší.  Vybojované body Valerie Činoveské ze čtyřboje stačily na krásné třetí místo. Adéla Kučerová se z důvodu nemoci nemohla zúčastnit. Tento závod byl pro většinu nejmladších děvčat posledním před prázdninami a všechny ho zakončily se zdviženou hlavou a s velkou radostí. Elišku Zralou a Zdeňku Zavadilovou čeká v neděli boj na Mistrovství České republiky.

V odpoledním sledu se představila v kategorii VS3A (žákyně A) Míša Racíková, Vája Matiunina, Terezka Hurtová a Natálka Ulrychová. V kategorii VS5B pak Bára Nováková a Terka Herinková. Míša, Vája, Terezka i Natálka (VS3A) přijely do Liberce pilovat své sestavy, neboť již prošly úspěšně kvalifikací a představí se na M ČR v Černošicích. Pro Báru a Terku byl závod důležitý, neboť měly možnost se zde  na M ČR kvalifikovat. 

M ČR v Černošicích můžete sledovat online na http://www.gymfed.cz/948-mcr-2019-ve-sportovni-gymnastice-jednotlivkyn-21-23-6-2019.html. Děkujeme všem rodičům a příznivcům litvínovské gymnastiky za podporu a trenérům litvínovských děvčat za trpělivost, zvláště pak trenérkám Radce Hochelové, Martině Chaloupkové, Pavle Jonášové a trenérovi Sergejovi Kargalcevovi za každodenní práci s našimi děvčaty.

Výsledky:

VS0A             1. místo Agáta Harantová             75,950 b.

VS0B             2. místo Gabriela Vencelová         72,100 b.

VS1A             1. místo Eliška Zralá                      75,000 b.

                      2. místo Zdeňka Zavadilová          74,667 b.

                      3. místo Ella Pantůčková               71,467 b.       

VS1B             1. místo Eliška Buršová                 75,000 b.

                      3. místo Valerie Činoveská            68,500 b.

VS3A             1. místo Michaela Racíková          67,775 b. 

                      2. místo Varvara Matiunina           67,250 b.

                      3. místo Tereza Hurtová                67,067 b. 

                      4. místo Marie Natálie Ulrychová  63,483 b. 

VS5B            1. místo Barbora Nováková           40,833 b. 

                     2. místo Tereza Herinková            40,350 b. - obě se v kategorii VS5B kvalifikovaly na M ČR do Černošic

 

foto: https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Prebor_Usteckeho_kraje_-_Liberec_15.6.2019

Simona Harantová Willová

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář