Jdi na obsah Jdi na menu

Přebor Ústeckého kraje mladších výkonnostních stupňů - Liberec 15.6.2019

Sobota 15.6.2019 byla ve znamení krajských přeborů Ústeckého a Libereckého kraje. Všechna děvčata z našeho klubu vyjela, aby bojovala o postup na Mistrovství České republiky 2019 v Černošicích a některá soutěžila „mimo závod“ a připravovala se tak na nadcházející Letní olympiádu dětí a mládeže. Dopolední část závodu patřila nejmladším gymnastkám, které bojovaly v kategoriích VS0A, VS0B, VS1A a VS1B. Závodilo se ve čtyřboji dle Závodního programu ženských složek platného od 1. 1. 2019 a pravidel FIG. I přes pády z kladiny a drobná zaváhání, černo – žluté barvy zcela ovládly stupně vítězů. V nejmladší kategorii VS0A zazářila Agáta Harantová, která stanula na stupni nejvyšším s velmi vysokým bodovým ohodnocením a nechala za sebou soupeřku na druhém místě s náskokem 5,383b. V kategorii VS0B se radovala Gabriela Vencelová, která předvedla krásné sestavy a umístila se na pěkném druhém místě.  V kategorii VS1A černo-žluté barvy zabraly všechny tři stupně vítězů.  Precizními sestavami a důkladným provedením získala Eliška Zralá zlatou medaili, Zdeňka Zavadilová medaili stříbrnou a z bronzové medaile se radovala Ella Pantůčková. Děvčata bodovala přes hranici 72,000b. a tím si první dvě jmenované získávají postup na MČR konané v Černošicích o nadcházejícímd víkendu. Zbylá dvě nejmladší děvčata, závodící v kategorii VS1B, navázala na přechozí kategorie. Eliška Buršová dosáhla hranice 75.000b. a obsadila stupínek nejvyšší.  Vybojované body Valerie Činoveské ze čtyřboje stačily na krásné třetí místo. Adéla Kučerová se z důvodu nemoci nemohla zúčastnit. Tento závod byl pro většinu nejmladších děvčat posledním před prázdninami a všechny ho zakončily se zdviženou hlavou a s velkou radostí. Elišku Z. a Zdeňku Z. čeká v neděli boj na Mistrovství České republiky. Závod můžete sledovat online na  http://www.gymfed.cz/948-mcr-2019-ve-sportovni-gymnastice-jednotlivkyn-21-23-6-2019.html. Děkujeme všem za podporu a trenérům litvínovských děvčat za trpělivost, zvláště pak paní trenérce Radce Hochelové za každodenní práci s našimi děvčaty.